3 סיבות לנזילה בדוד

הדוד נהיה החבר הכי טוב שלנו בחורף, על המקלחות החמות שלנו אנחנו לא נוותר, במיוחד לא כשקר בחוץ.

אז אין ספק שכשסובלים נזילות מהדוד, אנחנו ישר נבהלים.

יש תיקונים שיסתכמו בסכומים קטנים ויש כאלה שפשוט כבר יהיה משתלם להחליף דוד.

מה הן הסיבות לנזילות בדוד ומה אפשר לעשות? ארגנו רשימה לכל מה שאתם צריכים לדעת על נזילות בדוד שלכם.

 

  1. התקנה לקויה

דוד נוזל מעבר להיותו באסה גדולה כי אין מים חמים בבית, יכול להיות גם עסק מסוכן. מדובר על מוצר חשמלי, וכמו שכולנו יודעים מים וחשמל הם תבשיל פחות מוצלח. תקלה של נזילות מהדוד יכולה להיות נורא מסוכנת וחייבים לפנות לחשמלאי מוסמך. בכל מקרה, אחת הסיבות לנזילות היא בלאי מחיבור עצמו של הפאנג'. הוא בעצם המערכת חימום המים החשמלית של הדוד. לא צריך להחליף את כל הדוד בשביל זה אלא מספיק להחליף את הפלאנג' בלבד. אם יש סימני חלודה סביב הברגים זה גם סימן לא טוב והחלפת הפלאג' בלבד תשמש פתרון זמני ולא יותר. במקרה זה כנראה  עדיף להתחדש בדוד חדש. כמובן שאל תעשו שום דבר לבד אלא תפנו למי שמבין בתחום,שגיא עבודות חשמל.

 

  1. תקלה בשסתום הביטחון

זהו שסתום פורק הלחץ, הוא מונע פיצוץ בדוד. הוא מותקן בתחתית הדוד והוא משחרר לחץ עודף שמצטבר בדוד באופן יזום כל כמה זמן. זה מקור נזילות  ידוע לטכנאים וזה החלפה יחסית פשוטה. כשיש תקלה אז כמות המים החמים תרד משמעותית אתם תרגישו בזה כי המקלחות שלכן יסתיימו מהר מאוד יחסית לימים קודמים. זה כי השסתום ממשיך להוציא מים ללא סיבה. סיבה נוספת לנזילות היא אם התרמוסטט של הטמפרטורות גבוה מדי, מה שמפעיל לחץ תמידי בדוד ובמיכל והשסתום שפורק את הלחץ יעבוד ללא הפסקה. ההחלפה לא יקרה במיוחד אבל צריך לוודא שאכן מתקנים את כל שאר התנאים כדי שלא יקרה שוב.

 

  1. תקלה בברז הזנה או סתימה בקולטי השמש

ברז הזנה שולט על המעבר של המים בצנרת לפני שהם מגיעים לברז, לדוש למקלחת או לדוד שמש. הוא ממוקם בתחילת הצנרת והוא משמש לסוגר ביטחון לחדירת מים לצנרת כשרוצים לתקן בעיה כלשהי בצנרת. לדוד השמש גם יש ברז כזה אבל מכיוון שאין הוא בשימוש, לאחר כמה שנים נצבר המון המון אבנית, כך שכעבור כמה שנים הוא עלול להתחיל לשפוך ממנו ליטרים של מים ביום. כדי למנוע תקלה זאת מומלץ לפתוח ולסגור את הברז הזנה כל כמה חודשים בשביל לשחרר קצת את כל האבנית שמצטברת בו. בשל הצטברות אבנית , המים יפעילו לחץ כדי לצאת וזה יצא באיזור הכי חלש של הצנרת. זהו צינור בין קולטי השמש והדוד. לעיתים התקלה גדולה מדי, והפתרון הכי יעיל הוא להחליף את הדוד לחדש.

 

קולט שמש

כלי עבודה