נזילות ליד מקור חשמל – איך חובה לפעול

רובנו מכירים את התופעה של רטיבות כתוצאה מנזילה באזורים שונים בבית, ראשונית מדובר בפגיעה מבחינת מראה ואסתטיקה, אך כשמשאירים את המצב לא מטופל, זה יכול להוביל לבעיה חמורה הרבה יותר. רטיבות לא מטופלת, עלולה לפגוע במבנה ובתשתיות, ובמקרים מסוימים בעיקר כמו נזילות ליד מקור חשמל, זה עלול אף להגיע למצב של סכנה ממשית. אם אתם רואים שיש רטיבות בקרבת מקורות חשמל, כמו שקע או ארון חשמל, חובה לפעול מיידית, הינה מה שאתם צריכים לדעת.

 

נזילות ליד מקור חשמל

במקרים של נזילה ורטיבות, המצב בהחלט יכול להגיע לסכנת חיים במידה והמים יגיעו לאזור תשתיות החשמל. לא צריף הרבה בשביל שהמים יחדרו לשם והמצב יתחיל להחמיר במהירות רבה. חשוב לדעת את הסכנות ולהבין את החשיבות של פעולת תגובה מהירה ככל האפשר, באתר שירותי איתור נזילות בפריסה ארצית, יש באפשרותכם לקבל בזריזות את המענה שתצטרכו, ולהתחיל לטפל בבעיה לפני שזה ידרדר.

 

טיפול בעיה

קודם כל חשוב להבין שברגע שאתם מתחילים לראות את הרטיבות, צריך לפעול בהקדם האפשרי. הסכנה שהמים יגיעו למקורות חשמל תמיד עומדת על הפרק, ובפרט בסיטואציות בהן הנזילה מתחילה כבר באזור של מקור חשמלי. לכן חייבים לדאוג לשירות איתור נזילות, רק בטיפול מקצועי ומהיר יהיה אפשר לעצור את המצב ולהסיר את הסכנה הזאת.

 

סדר הפעולות

קודם כל, כאשר איש המקצוע יגיע לטפל במצב, ראשונית הוא יהיה חייב לאתר את מקור הנזילה, ורק כך הוא יוכל להתחיל לטפל בה, בשלב הבא הוא יוכל להתחיל בתיקון עצמו. לאחר שהנזילה תתוקן, ככל הנראה ייקח זמן עד שהמים יתייבשו וכבר לא תהיה סכנה מהרטיבות.

 

סכנה שצריך לקחת ברצינות

אנשים רבים חושבים שמכיוון והנזילה היא בתוך הקיר עצמו, והמים לא נוזלים בכמויות כלפי חוץ, שהבעיה אולי לא כל כך חמורה. אך בהתהוות של נזילה, המים נספגים בקיר, ומחלישים אותו ומתפשטים לאזורים שאנו לא תמיד יכולים לראות. במקרים רבים, הלחות עשויה להיות גבוהה מספיק בשביל להחמיר את המצב במהירות. והסכנה הגדולה תמיד תהיה האפשרות למגע עם מקור חשמל, שזה דבר שלא תמיד נוכל לזהות.

 

פגיעה בשלד

מלבד הסכנה הגדולה של מגע עם מקור חשמלי, גם האפשרות לפגיעה בלש היא דבר שעלול להוות סכנה לחיי אדם. במקרים קיצוניים, רטיבות חמורה למדי עלולה לגרום לעומס חריג ולהתפוררות גושי הבטון, מה שמהווה סכנה מיידית. הפגיעות הללו מובילות להחלשת שלד המבנה מה שעשוי להוביל לקריסתו.

 

לסיכום

אז עכשיו שאתם מודעים היטב לסכנה, חשוב שתהיו ערניים ככל הניתן, בכל מראה ראשוני של נזילה או רטיבות, חשוב שתזמינו איש מקצוע בהקדם האפשרי. רק על ידי תגובה מהירה, תוכלו לאפשר את מניעת ההתפשטות והאסונות השונים שעלולים לקרות. בייחוד במצבים בהם נראה כי הנזילות היא באזור של מקור חשמל, יש לזהות את חומרת המצב, ולפעול בהתאם.

כלי עבודה

 

מנורה