מהם האישורים הדרושים להספקת חשמל למבנה מגורים חדש?

רוצים לבנות בית חדש? אך לפני שנתחיל בבניית הבית ישנם מגוון רב של תקנים עליהם אנו צריכים לשים לב ולהיות מודעים לפני שאנו בונים בית. חשמל הוא אחד המגורמים שחייב לעבוד איתם בחפוף לתקנים של חברת החשמל. שכן, חשמל עלול להיות מאד מסוכן עם פועלים איתו בצורות לא טובות. לכן, חשוב מאד להיות מודעים לדרישות ולתת את האישורים המתאימים. במאמר הבא נרכז עבורכם את מה שחשוב לדעת על האישורים הדרושים להספקת חשמל לבית שלכם.

 

 איך מתחילים?

חיבור של בניין לרשת חשמל דורש עבודות רבות. בנוסף, דורש גם הוצאות היתר בניה. באיזור חדש המשמש למגורים דרוש להקים את רשת החשמל מהיסוד. רשת חדשה תכלול בתוכה הקמה של קווי חשמל תת קרקעי או על עמודי חשמל והתקנת שנאים שתפקידם העברת החשמל לבית. אחרי שהוקמה רשת החשמל דורשה חיבורה אל הבניין. גם אם מחוברת כבר רשת חשמל לבניין לעיתים רשת זאת תהיינה עמוסה ואינה תוכל לספק הספקת חשמל נוספת. לצורך הספקת חשמל לבניין חדש דרושים מספר שלבים, עליהם נסביר בהמשך.

 

  1. קבלת היתר הבנייה או האישור לו אנו זקוקים מהרשות המאשרת.

חשוב להצטייד בהיתר הבניה/האישור הדרוש לצורך תחילת העבודה. שכן, ללא אישור זה חברת החשמל מנועה מלספק חשמל למיקום המיועד.

 

  1. הזמנת החיבור של המערכת לצורך הספקת החשמל.

אחרי שקיבלנו את ההיתר או האישורים לו אנו דרושים השלב הבא יהיה הזמנת החיבור הדרוש מוקדם ככל שנוכל. כדי שחברת החשמל תוכל לבצע את כל הבדיקות הדרושות לה ואת התיאומים הדרושים. כאשר אתה מגיע לחברת החשמל עליך להביא את הפרטים המדויקים. כמו מספר החיבורים הדרושים, מפרט הבנייה ועוד. במעמד הזה יכול אתה למסור לחברת חשמל את המועד שברצונך לקיים את חיבור החשמל.

שירות זה גם ניתן לעשות דרך הטלפון של חברת חשמל (103) ולהעביר את המסמכים דרך הדואר. לאחר מכן תקבל טופס הכולל את פרטי ההזמנה, פרטי החיוב והתנאים שקשורים בהזמנתך.

 

  1. תכנון חיבור החשמל למערכת האספקה.

אחרי שהגשתם את הבקשה, כעת חברת החשמל תתחיל העבודות התכנון של חיבור שיתחיל ממערכת החשמל ויזרום ישירות עד לתוך המבנה.

תוואי רשת החמל חשוב בשלב זה.כיוון שישנם 2 צורות העברת חשמל תת קרקעי ובצורת כבלים באוויר. לצורכי התקנת הרשת תיאלצו לקבל אישור מהגורמים שקשורים בעבודה זאת. לדוגמא אם ברצונכם לקדוח כבל מתחת לאדמה והכבל חייב לעבור באיזור מסויים עליכם לקבל את האישור המתאים מהגוף.

 

  1. דרך התשלום

אחרי שחברת החשמל תבצע את שלל הבדיקות ותדע מה גובה העלויות ומה הוא המועד בו יהיה ניתן להתחיל את העבודה, חברת החשמל תשלח את פירוט התשלום. המחיר שיופיעו בחשבון יהיה תקף עד למועד המצויין במסמך. מומלץ לשלם בזמן את התשלום משום שיכול להיות שינויים שידרשו ממך תשלום נוסף. בכך שתשלם בזמן תהיה פטור מתשלום נוסף.

 

לסיכום

חשוב מאד טרם בניית הבית לדאוג לכלל האישורים הדרושים. אך במקרה של הכשרת חריגות בניה בדיעבד האופציה אכן אפשרית אך תדרוש מכם עבודה רבה לכן כדאי לבצע הכל מבעוד מועד.

מנורה

 

קבל חשמל