מהי רובה אפוקסית ולמה היא משמשת?

אם אתם משפצים את הבית שלכם אתם בטח מכירים את תחושת ההתלהבות מכל דבר חדש שקורה. לאט לאט הבית מקבל צורה. צורה שאתם בחרתם. אתם מתחילים להרגיש את ההרגשה הזאת של בית. בקרוב תוכלו להנות ממנו ולהרגיש שם הכי חופשיים שיש. אם הגעתם לשלב שבו מתחילים לשים מרצפות ברצפה בטח כבר שמעתם את הרצף מילים הבאים – רובה אפוקסית. אנחנו נדבר על מהי רובה אפוקסית ולמה היא משמשת!

 

מהי רובה

רובה היא חומר איטום אשר שומר על הרווחים הקיימים בין המרצפות ברצפה. המטרה שלה היא למנוע חדירה של מים לתשתית וכך מונעת נזק לריצוף ולמבנה עצמו. חשוב לדעת כי קיימים כמה סוגים של רובה. אנחנו נדבר על רובה אפוקסית יותר לעומק.

מהי רובה

רובה אפוקסית

רובה אפוקסית היא רובה אשר מורכבת מ-2 חומרים. חומר הרובה וחומר מקשה. החומר המקשה בא לייבש ולהקשות את חומר הרובה מה שבעצם יעזור לאחר מכן למנוע ספיגה של מים. רובה אפוקסית הוא חומר עמיד מאוד ולכן אוהבים להשתמש בו כאשר מבצעים שיפוצים בבתים. הוא בדרך כלל מתאים לחדרים רטובים כמו לדוגמה חדר אמבטייה ומטבח.

 

מה החסרונות של רובה אפוקסית?

יש לרובה אפוקסית יתרונות רבים כמו שאמרנו קודם לכן אבל כמו לכל דבר בחיים, יש לה גם חסרונות. העובדה כי היא מתייבשת כל כך מהר הופך את העבודה עם החומר קשה הרבה יותר. אם אתם מזמינים בן אדם כדי לעשות לכם את העבודה הזאת אתם תוכלו לראות כי המחיר יהיה גבוה – זאת מפני שזה עבודה קשה אשר לוקחת זמן ואנרגיה. עבודה שצריך להיות מרוכז מאוד אם רוצים שהיא תצא בצורה טובה ומקצועית.

מה החסרונות של רובה אפוקסית

כמה זמן לוקח לה להתייבש?

קיימים מספר חברות אשר מייצרות מוצרי רובה אפוקסי ולכן זמן הייבוש עשוי להשתנות בין חברה לחברה. חשוב להסתכל על מה שכתוב בהוראות היצרן. שם תוכלו לראות כמה זמן לוקח לחומר להתייבש. לרוב, לאחר 4 ימים כבר יהיה אפשר לדרוך ללא פחד להרוס את העבודה.

 

סוג רובה נוסף

קיים סוג רובה נוסף והוא – רובה אקרילית. רובה אקרילית מתאימה לרוב חדרי הבית. לעומת רובה אפוקסית היא פחות עמידה למים. היא נוטה לספוג מעט מים כך שהיא פחות מתאימה לחדרים רטובים. היא קלה יותר לשימוש מפני שלוקח לה יותר זמן להתייבש – מה שמצוין אם אתם רוצים לעשות את העבודה בעצמכם.

 

לסיכום

אתם עושים שיפוץ בבית ואין דבר מרגש מזה. אתם בוחרים בעצמכם את העיצוב של הבית שלכם וכך תוכלו להרגיש בו טוב. כאשר מגיע הרגע לשים מרצפות ברצפה, מגיע הרגע בו מבינים כי קיים חומר בשם רובה אפוקסית. החומר הזה הוא חומר עמיד למים אשר מונע את החדירה שלו לתוך הריצוף וכך בעצם מונע את ההריסה שלו. בנוסף, הוא גם מונע נזק למבנה הבית כולו. רובה אפוקסית הוא חומר שחשוב להכיר!

מהי רובה אפוקסית ולמה היא משמשת

מהי רובה אפוקסית ולמה היא משמשת