איך מתבצעת התקנת גופי תאורה לגינה?

ההבדל שבא לידי ביטוי בין גינה פשוטה ללא תאורה לגינה עם תאורה מעוצבת הוא שמים וארץ. עובדה זו ידועה לאנשים רבים שמחזיקים כיום בגינה, אך מעטים הם אלה שמכירים את הליך ההתקנה של גופי התאורה באופן מלא. מדריך זה עולה לאתר, כדי לעסוק בנושא החשוב ולאפשר לכם, הגולשים, ליהנות מגינה שהיא לא רק מעוצבת ויפה, אלא גם בטוחה. הישארו כאן ותגלו מה עליכם לעשות ומדוע.

 

ההתקנה מחייבת הסתייעות מגורם מקצועי

לא נלאה אתכם בהקדמות מיותרות ונציין מיד שעליכם לבצע התקנה תוך הסתייעות מצד חשמלאי מוסמך שמכיר את אופן ההתקנה מקרוב. נסביר שהדבר נכון עבור גופי תאורה גדולים ומורכבים ולא במצבים שבהם יש צורך בהחלפת נורה קטנה או הצבה של מנורת שולחן.

אם יש לכם גופי תאורה מסוימים שנרכשו בעבר וטרם נעשה בהם שימוש, כדאי שתפנו לחשמלאי מוסמך ותבקשו את חוות דעתו בנושא. הוא יציין בפניכם אם מדובר בתהליך התקנה שמצריך את עזרתו או שמא, תוכלו לעשות זאת באופן עצמאי.

ההתקנה מחייבת הסתייעות מגורם מקצועי 

סוגי התאורה שמצריכים התקנה מקצועית

החלטנו להקל עליכם ולרכז מידע אודות גופי התאורה הנפוצים שמחייבים הסתייעות מצד בעל מקצוע. הראשון הוא גוף תאורה שצמוד לתקרה שנחשב לנפוץ ביותר ומחייב תחילה שקילה של גוף התאורה הקיים, כדי שניתן יהיה לוודא שהוא לא כבד מידי. במידה ובעל המקצוע יגלה שמדובר בגוף סטנדרטי, הוא יוכל לבצע את ההליכים הבאים:

  1. להוריד את הפקק בארון החשמל
  2. לסמן בעיפרון את המיקום לקדיחת החורים
  3. לחווט את חוטי החשמל
  4. להצמיד את הגוף לתקרה

גוף התאורה הנוסף נקרא "גוף תאורה שקוע" שמצריך התקנה מורכבת עוד יותר. נמליץ לקרוא מאמר מקיף בנושא שקיים בעמוד הבית של אתר גננים פלוס.

 

הידעתם? יש אחריות!

אי אפשר לעסוק בהתקנה של גופי תאורה, מבלי לציין את האחריות שמגיעה לכם מצד החשמלאי שיגיע למקום. מדובר בדרך כלל באחריות שנעה בין 3 חודשים לשנה והיא נוגעת להתקנה בלבד ולא לגוף התאורה. חשוב לפנות לחשמלאי שנחשב למומלץ בתחום, משום שזה צפוי להחזיק באחריות שתעניק לכם שקט נפשי.

הידעתם יש אחריות!

בחירה בחשמלאי מוסמך ומומלץ – כך עושים את זה

נסיים את המדריך בהצגת טיפ שיאפשר לכם לבצע בחירה נכונה. נציע לערוך חיפוש ברחבי הרשת שיאפשר לקרוא חוות דעת שנכתבו על ידי גולשים שהסתייעו בחשמלאי בהקשר זה. שימו לב, ניתן לקבל מידע מהימן בנושא תוך גלישה לפורומים שנוגעים לטיפוח הגינה, קבוצות פייסבוק של גינון ולשונית הביקורות של גוגל.

 

השורה התחתונה

התקנה של גופי תאורה לגינה זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמצריך פנייה לבעל מקצוע שיש לו ניסיון בדבר. בשלב זה אתם מכירים במידע הרלוונטי, כך שנותר לכם רק לפנות למומחה שיבצע את ההליך ביעילות, מקצועיות ובטיחות.

איך מתבצעת התקנת גופי תאורה לגינה

איך מתבצעת התקנת גופי תאורה לגינה