גניבת חשמל

מה תעשה במקרה ותגלה שיש לך חשבונות חשמל גבוהים? האם אתה חושב ששכן שלך אולי התחבר לאספקת החשמל שלך וגונב חשמל. במדינות בהן חשמל יקר או שיש אספקה ​​מוגבלת של חשמל, גניבת חשמל היא נוהג מקובל. עדיף לוודא שאתה לא מאבד כוח בגלל תקלה לפני שאתה חושד שמישהו גונב חשמל. 

אם אכן הגעת למסקנה שמישהו גונב ממך חשמל, כדאי להזמין שירותי חשמלאי כדי לוודא את ההשערה שלך וגם כדי להפסיק את הגנבה. כפי שגנבת חשמל מסכנת את הגונב, הפסקת הגנבה באופן עצמאי יכולה להעמיד אתכם בסכנה אם אין לכם את הכישורים המתאימים.

 

גניבת חשמל עשויה להיות נוהל נפוץ ממה שאתה חושב

לקוחה המתלוננת שמד החשמל שלה מסתובב מהר מאוד למרות שהיא לא משתמשת בחשמל רב. החשמלאי שלנו בדק את תיבת החלוקה שלה וגילה כבל נוסף המחובר למעגלי התיבה. הוא ניתק את הכבל ואתר בנייה בשטח האדמה הסמוך פתאום השתתק מאוד.

בעל הבית של הלקוחה, חיבר אספקת כבל חשמל כדי להניע את פרויקט הבנייה שלו בסמוך ללא ידיעתה. בעל הבית "לווה" לה חשמל.

במקרה אחר לקוח היה בגג שלו וחיווט כמה אורות פעם אחת כשנתקל בחוט שהוא לא יכול היה להסביר. החוט יצא מהתיבה שלו ונעלם דרך חור בקיר. כשניתק אותו שמע צרחות תלונות שמגיעות מכל רחבי האזור. המקלחות נעצרו, הטלוויזיות מתו והאורות כבו. במקרה זה הגברת הסמוכה (שוב בעל הבית) חיברה כבל מעל התקרה כדי לקחת חשמל מבית הלקוח לעצמה. החוט העוקף היה שם כמובן הרבה מאוד שנים.

גניבת חשמל היא משהו שיכול לקרות בכל מקום ובכל בניין ולכן חשוב לשים לב לכך ולעקוב אחר צריכת החשמל שלכם.

מדוע אנשים גונבים חשמל?

גניבה מחברת החשמל או מבתים ומבנים שכנים היא נוהג נפוץ במדינות רבות בעולם ובדרך כלל נגרמת משלושה דברים:

  • מקומות בהם החשמל יקר
  • מקומות בהם חסר חשמל
  • מקומות שבהם קבלת חיבור לחשמל קשה ו / או יקר מאוד.

 

גניבת חשמל היא בהחלט דבר יותר נפוץ במדינות עם רמת חיים כלכלית נמוכה יותר, בהן חשמל הוא מקור כוח יקר שנמצא במחסור תמידי ולכן גניבת חשמל הפכה לנוהל מקובל. אבל גם במדינות מפותחות עם רמת חיים גבוהה, גניבת חשמל מתרחשת על בסיס יומי.

בין אם זה באזורים בהם החיבור לחשמל הוא נדיר או שזה בבנייני מגורים רגילים לחלוטין בהם מתבצעת גניבה על ידי השכנים. 

בדוק את צריכת החשמל שלך

בדוק את צריכת החשמל שלך והשווה לחשבון שלך, צפה בחשבונות החשמל שלך כדי לראות אם השימוש מוגזם או משתנה בזמנים השונים בהתאם לדפוס השימוש שלך.

הרבה פעמים לקוחות שלא עקבו אחר צריכת החשמל שלהם ונפלו קורבן לגניבת חשמל, נאלצו להתמודד עם חשבון פיגורים כבד. חברת החשמל יכולה להיות מאוד אסרטיבית ובדרך כלל מאיימת לנתק את הלקוחות אם הם לא ישלמו את החשבון באופן מיידי. לפעמים ניתן להגיע לפשרה עבור תכנית תשלומים ארוכה יותר. אבל כמובן שהיה עדיף לא להגיע למצב זה כלל.

בדוק הכל לפני שאתה חושד בגניבה

משתלם לבדוק את חשבון החשמל שלך. אתה צריך גם לחקור לפני שתקפוץ למסקנות. יכולות להיות סיבות נוספות לעלייה חריגה בחשבון החשמל שלך או לאי התאמה בין כמות החשמל שאתה מנצל לכמות שנמדדה. 

עליך לבדוק את חשבון החשמל שלך עם המונה שלך כדי לוודא שהוא נבדק לאחרונה פיזית ולא רק נאמד. חשבון החשמל שלך יגיד לך הרבה וההבנה שלו יכולה אולי לעזור לך לחסוך הרבה כסף.

אל תהיה קורבן לגניבת חשמל

אם אתה הקורבן התמים של גניבת חשמל, אז לא תועמד לדין. חברת החשמל שלך תעבוד איתך כדי לוודא שיש לך חיבור בטוח, ואולי אפילו תסכים לתוכנית תשלומים כדי להבטיח שהחשמל הגנוב מוחזר.

גניבת חשמל

האם אתה יכול להיות בטוח שלא 'טיפלו' במד החשמל שלך? בדוק את המונה באופן קבוע – אם הוא פועל לאחור, יש לו חוטים רופפים, או אם אתה לא יכול לראות את המספרים, אז רוב הסיכויים שמישהו שאתה מכיר גונב לך חשמל.

סימן נוסף לגניבת חשמל הוא כאשר בעל הבית (או הדייר) נעל את מד החשמל, כך שלא תוכלו לראות אותו כדי לבדוק האם הוא בטוח. בעלי בתים חסרי מצפון עוקפים באופן קבוע מונים, נועלים עדויות ואז גובים מהדיירים חשבונות אנרגיה ומכניסים לכיסם את המזומנים. תהיה מאוד זהיר! מסוכן להתעסק עם מונים שהתעסקו איתם.

בדיקת גניבת חשמל

אם אתה חושד בגניבה, אתה יכול לעשות שלושה דברים:

 

כבה הכל ואז בדוק את המונה

כבה כל פריט חשמלי בבית שלך ואז בדוק אם המונה עדיין מסתובב. אם הכוח עדיין עובר דרך המונה שלך אז אתה צריך לברר לאן הוא הולך. שים לב שכיבוי המפסקים שלך לא יכול להראות שיש בעיה. אם יש חיבור סודי לאחד המעגלים שלך, אובדן הכוח הזה ינותק אם תכבה את המפסקים.

 

בדוק אם קיימת הפסקת חשמל בשכונה

המתן עד חושך בערב, הסתובב בשכונה ותראה היכן משתמשים באורות, בטלוויזיות ובכוח אחר. כבה את החשמל במתג הראשי של הבתים שלך ואז הסתובב בשכונה ובדוק אם אורות ומכשירים אחרים עדיין דולקים. הכוח הגנוב משמש לרוב לאורות.

 

התקשר לחשמלאי לבדוק את המעגלים שלך אם יש חיבורים תועים

הרבה אנשים מנסים לחסוך ביקור חשמלאי. אבל במקרה ואכן גיליתם חיבורים תועים, היזהו מלטפל בהם לבד. יש אינסוף מקרים בהם אנשים התחשמלו למוות כשניסוי לתקן בעיה בחשמל ללא שום ידע וניסיון וללא שום אמצעי זהירות.

מה היה לנו עד עכשיו?

גנרטור

גנרטורים חשמליים הם מכונות עצמאיות המספקות חשמל כאשר החשמל מהרשת המקומית אינו זמין. גנרטורים תעשייתיים משמשים לרוב לספק גיבוי למתקנים, עסקים או בתים בזמן הפסקות

קרא עוד »

חידוש תשתיות חשמל

כל עבודות החשמל החדשות חייבות לציית לתקנות הבנייה המגבילות את עבודות החשמל בעיצוב DIY מטעמי בטיחות. עם זאת, אתה עדיין רשאי לבצע עבודה כלשהי בעצמך

קרא עוד »

ביקורת חברת החשמל

ביקורת חברת החשמל היא אמנם מבחן שמצריך מכם הכנה וגם כסף, אבל בסופו של דבר זאת ביקורת שנועדה להבטיח שרשת החשמל שלכם בטוחה לשימוש עבורכם.

קרא עוד »

חשמל לדירות

אנשים תלויים בחשמל לדירות כל הזמן, וכאשר הכוח נכבה בסערה או שיש מפסק קופץ או בעיה אחרת במעגל חשמלי, הבנת המרכיבים הבסיסיים של מערכת חשמל

קרא עוד »

חשמל למבנים

מאמר זה מכסה מערכות חלוקת חשמל למבנים ברמה בסיסית מאוד. נדון בעקרונות הכלליים לאופן העברת החשמל מקווי השירות לשקע נוחות בחדר. רכיבי המערכת משתנים בהתאם

קרא עוד »