נקודת חשמל

מחפשים חשמלאי להוספת נקודת חשמל? ריכזנו עבורכם את החשמלאים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו חשמלאי עכשיו:

תוכנית הבניה כבר כמעט הושלמה והמשימה האחרונה היא לתכנן את מערכת החשמל עם אחד מאנשי המקצוע שלנו. לפני שהידיים מתלכלכות מהעבודה מומלץ להתייעץ עם החשמלאי שלנו ולקבוע את המיקום ומספר נקודות החשמל במבנה.

 

שירותי נקודות חשמל באופן מהיר ומקצועי.

☑️ זמינות מעכשיו לעכשיו.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בנקודות חשמל.

☑️ שירות עד בית הלקוח.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

חשיבות של תכנון נקודת חשמל

נקודות החשמל חייבות להיעשות בהתאם לצרכים של המשתמשים במבנה. תכנון נקודת החשמל נעשית מראש כך שלא ייוצר מצב לא נוח ולא פרקטי, כמו מתג חשמל הנמצא מאחורי ספריה או שקע חשמלי מוסתר מאחורי מקרר. על מנת לחסוך העברה של נקודת חשמל לאחר בניה \ שיפוץ אנחנו ממליצים לתכנן את כל הנקודות הנדרשות במבנה לפי העיצוב והתכנון עצמו ועל פי הצרכים שלכם, החשמלאי שלנו כבר ידע למקד אותך אילו נקודות צריך ואיפה.

 

חשיבות של תכנון נקודת חשמל

 

למה כדאי לתכנן מראש את נקודות החשמל.

כאשר נקודות החשמל מופיעות בתכנון הבניה או השיפוץ המחיר שלה נמוך משמעותית מכזו הנוספת לאחר שהחוזה נחתם והמחיר נקבע . בנוסף קדיחה בקיר החדש מלכלכת מאוד ועלולה לפצוע את הקיר. זה אפשרי להוסיף נקודת חשמל חדשה בכל זמן שתבחרו אך כדאי להגיע מוכנים לפגישה עם החשמלאי, להבין את הצרכים של הבית, לתכנן מראש את העיצוב ולחסוך הרבה עבודה וכסף.

 

למה כדאי לתכנן מראש את נקודות החשמל.

 

סוגי נקודות חשמל

כיום בישראל יש שלושה סוגים של נקודות חשמל השכיחות ביותר:

  1. נקודת חשמל רגילה – היא המוכרת לכולנו מכל חיבור של מטען פלאפון או הפעלה של מכונת הקפה. נקודת חשמל כזו מתאימה למכשירים עם צריכת חשמל נמוכה יחסית.
  2. נקודת שקע כוח ישירה – משמשת למכשירי חשמל בעלי גוף חימום כמו מקרר, מכונת כביסה, תנור אפיה.
  3. שקע תלת פאזי – מתאים למכשירי חשמל הדורשים צריכה גבוהה של זרם חשמלי, כמו כיריים חשמליות ומכשירים בעלי כוח סוס גבוהים כמו מזגן.

 

סוגי נקודות חשמל

 

איפה אפשר להתקין נקודת חשמל?

אפשר לייצר נקודת חשמל על גבי כל סוגי הקירות: גבס \ בטון \ תקרה ורצפה, בנוסף ניתן להתקין נקודת חשמל בכל האזורים שרק רוצים, אם זה נקודת חשמל לצורך מנורת נוי בכניסה למבנה או נקודת חשמל לטלוויזיה על המרפסת החיצונית.

 

איפה אפשר להתקין נקודת חשמל?

 

הוספת נקודת חשמל

במקרה והמבנה קיים וגם נקודות החשמל כבר פעילות אך רוצים להוסיף נקודת חשמל לאזור ספציפי או שיש צורך להוסיף נקודת חשמל מסוג כוח למזגן חדש, זה אפשרי, צריך לקחת בחשבון שזו עבודה מלכלכת הדורשת חציבה בקיר ולכן חשוב להזמין איש מקצוע בעל ניסיון שלא יפצע את הקיר הקיים ולא יפגע בחשמל באזור.

 

הוספת נקודת חשמל

 

איך מוסיפים נקודת חשמל חדשה?

כאשר רוצים להתקין נקודת חשמל חדשה במבנה קיים זה דורש חציבה בקיר על מנת להעביר את חוטי החשמל ביחד עם הצינור, לעיתים נדרש לבצע את העברה דרך הרצפה, במידה ויש קיר משותף בין שני הנקודות יתכן שתאלץ לקדוח גם בו. הוספה של נקודת חשמל מסוג כוח אפשרית רק אם עושים קו ישיר מארון החשמל עצמו בעזרת קבל חשמל עבה על מנת למנוע בעיות חשמל בעתיד ושלא יתחמם בעקבות גובה הזרם החשמלי העובר דרכו.

טיפ מהמומחים שלנו: כאשר מוסיפים נקודת חשמל חדשה כדאי לסמן את האזור של הקדיחה בעזרת חצים התומכים את האזור על מנת ליצור דיוק בקדיחה ולמנוע תיקונים ושיפוצים מיותרים.

 

איך מוסיפים נקודת חשמל חדשה?

 

תיקון נקודת חשמל

נקודת חשמל המשמשת אותך במשך תקופה ארוכה עשויה להתיישן ובעקבות כך לגרום לבעיות חשמל. חיבורי החוטים נשחקים, השוני בין גובה עוצמת זרם החשמל בין המכשירים המחוברים לשקע והפסקות חשמל \ קפיצה של מפסק הזרם הראשי כל אלו חלק מהסיבות לכך שנקודת החשמל דורשת לראות חשמלאי מקצועי על מנת לתקן אותה.

 

תיקון נקודת חשמל

 

סימנים העוזרים לזהות שיש בעיה בשקע החשמל

  • כאשר יש סימן של כוויה על הפלסטיק המגן על השקע החשמל
  • בעיות חשמל הנוצרות לעיתים קרובות מאותה נקודת חשמל
  • חוטי החשמל חשופים \ נמסו \ נפצעו משימוש ממושך באותה נקודה

כאשר מבחינים בסימנים המתוארים ואפילו באחד מהם כדאי להתקשר לחשמלאי מוסמך ולקבל ייעוץ לגבי תקינות נקודת החשמל והאם כדאי להמשיך את השימוש בה.
ערנות ושימת לב למצב נקודות החשמל והשקעים בבית או במקום העבודה יכולים לחסוך עבודה רבה וכסף בעתיק ולעיתים ניתן למנוע אסונות כמו התחשמלות ושרפה הנגרמים בעקבות תקלות בנקודות חשמל.

 

סימנים העוזרים לזהות שיש בעיה בשקע החשמל

 

פיצול או הזזה של נקודה

במקרה והוקמה נקודת חשמל כבר בתכנון הבניין  אך בפועל היא רחוקה מהמקום הרצוי או שיש צורך לשנות את הגובה שלה ניתן להזמין חשמלאי שיפצל את נקודת החשמל מאותו המקום לשני שקעים בקיר. פיצול כזה למרחק רב עלול לגרום לבעיות בהמשך ולכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע \ יועץ חשמל לפני פיצול והזזת הנקודות.

 

פיצול או הזזה של נקודה

 

מי רשאי להקים \ להוסיף \ לתקן נקודת חשמל

זה נכון שזו הרגשה טובה לתקן את הבעיות הצצות במקום שלך לבד אך בכל מה שקשור לחשמל כדאי לא לתקן עצמאית ולפנות לבעלי ניסיון בתחום, זה יחסוך לך בעיות והרבה כסף. כמו שבעל הבית שאינו בעל ניסון לא יעשה עבודות חשמל כך גם איש מקצוע שאינו בהכשרה גבוהה מספיק לסוג העבודה לא צריך לטפל בבעיה.

חשוב מאוד להזמין איש מקצועי עם רישיון בתוקף ורמת חשמלאי המתאימה לגובה הזרם החשמלי שהעבודה שלך דורשת.

 

מי רשאי להקים \ להוסיף \ לתקן נקודת חשמל

 

מה משפיע על עלות נקודת חשמל

נקודת חשמל חדשה המתוכננת בזמן הסקיצה של הבניה או השיפוץ קלה יותר ליישום ומחירה נמוך יותר מהוספה או תיקון של נקודת חשמל קיימת, קיימים גורמים נוספים המשפיעים על עלות נקודת החשמל.

 

סוג השקע

לכל מכשיר יש צריכת חשמל בגובה שונה ובהתאם לכך מתאימים לו נקודת חשמל. מכשירים עם צריכת חשמל סטנדרטית כמו טלוויזיה ומחשב לעומת מכשירים בעלי צריכת חשמל גבוה כמו תנור ומזגן.

 

מספר נקודות החשמל

בין אם זה מבנה חדש ובין אם זה שיפוץ של מבנה קיים, כמות גבוהה של נקודות חשמל תגרום להוזלה משמעותית של עלות נקודת חשמל בודדה. לכן כשמזמינים חשמלאי ליצירה או הוספה של נקודות חשמל אנחנו ממליצים לבצע בדיקה נוספת ולבדוק אם צריך להוסיף עוד כמה נקודות למבנה וכך להוזיל את העלויות.

 

סוג החיווט

אופן החיווט פנימי או חיצוני עשוי להשפיע על עלות נקודת החשמל. התקנה חיצונית של נקודת חשמל היא פתרון קל ונוח למי שמתגורר בשכירות ומעדיף להימנע עם התעסקות מיותרת מול בעל הבית והעלות נמוכה לעומת חיווט פנימי הנעשה באמצעות חציבה של הקיר כך שלא יראו את החוטים את תעלות בולטות לעין, עבודה הדורשת זמן ומאמץ רב יותר ולכן גם מחירה גבוהה יותר.

תכנון ובניה חדשה זה מרגש! אנחנו שמחים בשבילך ומקווים מאוד שעזרנו לך להבין טוב יותר את עולם נקודות החשמל ואיך החשמלאים המקצועיים שלנו עובדים, טלפון אחד למומחים שלנו והמבנה החדש יתפקד באופן מושלם ללא תקלות מיותרות.  

 

מה משפיע על עלות נקודת חשמל

 

מחירון שירותי נקודת חשמל כללי

הוספת נקודת חשמל מחיר מ-300₪
תיקון נקודת חשמל מחיר מ-250₪
תיקון תלת פאזי מחיר מ-420₪