לוחות חשמל

מחפשים חשמלאי לטיפול בלוחות חשמל? ריכזנו עבורכם את החשמלאים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו חשמלאי עכשיו:

בכל מבנה קיים החל מבניין משרדים, מחסן סחורה וכמובן בית פרטי קיים לוח חשמל. לוח החשמל מהווה שחקן מרכזי ושולט על כל התנהלות מערכת החשמל ומכאן נובעת החשיבות והטיפול בו לכן החשמלאים שלנו בעלי ניסיון וידע רב בעולם לוחות החשמל. אנשי המקצוע שלנו חיברו במיוחד בשבילך את כל המידע שצריך על לוחות חשמל והכל לפניך.

 

☑️ לוחות חשמל עם חשמלאי מקצועי ואמין.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בחשמלאות ללוחות חשמל.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

מה זה לוחות חשמל?

לוח חשמל הוא המסד שמכיל את כל הציוד החשמלי. לוחות חשמל קרואים גם 'לוחות חלוקה' מהסיבה שהם ממלאים תפקיד חשוב בהעברת האנרגיה החשמלית בין מקור ההזנה לבין המשתמשים. לוח החשמל כולל בתוכו מפסק ראשי, מהדקים, פסי צבירה ומערכת הגנה שמטרתה למנוע תקלות בלוח החשמל כמו עומס יתר \ התחשמלות \ קצר במערכת החשמל.

 

מה זה לוחות חשמל?

 

תו תקן המיועד ללוחות חשמל

ההגדרות לתקינות הלוחות מתעדכנות באופן שוטף על פי צרכי השוק למען מניעת אי אילו תקלות וסכנות. כיום תו התקן המקיף ביותר ללוחות 61439 מפרט את כל הדרישות הטכניות והמבניות לבקרה על מתח נמוך ומיתוג. המטרה העיקרית של תו התקן ללוחות היא להסדיר את הביצועים והבטיחות של לוחות וכל המשתמע מהם.

חשוב לבדוק את תו התקן של החשמלאי שהזמנת כך שהתו יהיה מעודכן ליום ביצוע עבודה. כאמור תו התקן ללוחות מתעדכן וכך גם איש המקצוע חייב להתעדכן ולהיות בתו תקן על פי החוק. החשמלאים שלנו מתעדכנים על פי תו התקן כך שבזמן העבודה אפשר לבקש לראות את הרישיון הם לא יהססו לשתף אותו איתך. 

 

תו תקן המיועד ללוחות חשמל

 

איך לוודא שיצרן לוחות החשמל עומד בתקנים?

אם אתם מעדיפים 'ללכלך' את הידיים ולוודא שלוחות החשמל אכן איכותיים ובטיחותיים ניתן לפנות למכון התקנים ולבדוק אם היצרן שלכם אכן קיבל אישור או לא ולפי זה תדעו במאה אחוז שהיצרן עומד בתקן והלוחות טובים.

 

איך לוודא שיצרן לוחות החשמל עומד בתקנים?

 

בטיחות הנדרשת ללוחות החשמל

חשמל מהווה תחום רגיש ומורכב למרות שלא כולם יודעים לראות את זה, התעסקות בחשמל ובלוחות בפרט דורשת מיומנות וידע רחב בנושא. ייצור, תיקון ושרות עבור לוחות חייב להיעשות על ידי איש מקצוע כיוון שזו עבודה הדורשת מיומנות גבוהה, ניסיון ובצד הטכני – כלים מקצועיים לביצוע המלאכה.

 

בטיחות הנדרשת ללוחות החשמל

 

מיקום לוחות החשמל

לוחות החשמל יהיה חבויים בתוך ארון ייעודי על מנת למנוע בעיות חשמל ואסונות. מיקום לוחות החשמל יהיה לרוב באזור נגיש אך לא בעל זרימה גבוהה של עוברי אורח ובגובה כך שלא תהיה גישה לילדים.

בעבר לוחות החשמל היו ממוקמים מחוץ לדירה, בארון חשמל או חדר מדרגות ובבתים פרטיים לוחות החשמל היו ממוקמים בכניסה ליד הדלת. כיום לוח החשמל נמצא קרוב לבית ולרוב גם בתוך הבית ומחוץ לו ממוקם רק 'המונה' (שעון השייך לחברת החשמל ומראה את כמות צריכת החשמל שאליו הוא שייך).

 

מיקום לוחות החשמל

 

סוגי לוחות

לוחות החשמל אינם זהים אחד לשני אלא מיוצרים למטרות שונות כך שלוח חשמל המיועד לבית פרטי יהיה בעל מפרט ותכנון שונה מלוח חשמל המיועד למסעדה או אולם אירועים.

ליצירת לוח חשמל בצורה המקצועית ביותר דרושה מיומנות וניסיון רב ולכן אנחנו ממליצים לשאול את החשמלאי על פרויקטים דומים שעשה בעבר ועל הניסיון שלו בפרט, לקיחת איש מקצוע איכותי יכולה לחסוך הרבה זמן, כסף וחשוב יותר – מפגעי חשמל.

 

סוגי לוחות

 

חלוקת לוח החשמל וגודלו

כדאי לוודא שלוח החשמל אכן מתאים לצרכים עוד לפני הקמתו יש לבדוק את מספר האלמנטים שיותקנו בלוח החשמל. מה לוחות החשמל עשויים להכיל?

 1. מפסקי פחת המשמשים להגנה מפני התחשמלות
 2. מפסק ראשי למקרה של הפסקת חשמל
 3. מערכת בקרה לייעול חלוקת החשמל
 4. תרמוסטט למערכת החימום
 5. לוחות משניים לבקרה ופיקוד על כל הלוח
 6. שנאים לגופי התאורה בעלי מתח נמוך
 7. שעוני שבת הנקראים "טיימרים"
 8. על מנת שלוח החשמל יתפקד בצורה הטובה והבטוחה ביותר יש לוודא אילו
 9. התקנים הלוח יכיל ובהתאם לזה לייצר את חלוקת לוח החשמל וגודלו.

 

חלוקת לוח החשמל וגודלו

 

אילו תקלות אפשר לתקן בלוח החשמל?

מפסק זרם ראשי קפץ

במצב שהחלוקה בין החדרים והפאזות לא נכונה ומאוזנת זה עלול להקפיץ את מפסק הזרם הראשי. במצב שזה קורה בתכיפות גובהה מומלץ לפנות לאיש מקצוע שיבדוק את תקינות המפסק או שיברר מה הסיבה לכך שהוא קופץ.

מומלץ לבדוק גם את רמת צריכת החשמל בבית ובהתאם לזה להגדיל את הזרם החשמלי.

 

הפרעת מתח

קפיצות וניתוקים במערכת החשמל עלולים לגרום לירידה במתח החשמלי ולירידות ועליות בלתי סדירות בגובה המתח. הקפיצות עלולות לגרום לנזקים ולהפריע לפעילות התקינה של המכשירים הביתיים. על מנת למנוע תקלה של מכשירים ניתן להתקין 'מגן ברקים' למכשירים חשובים כמו מקרר \ מחשב.

חשוב לנו שתדעו: את ההתקנה ניתן לבצע באפו עצמאי אך ניתן גם להזמין חשמלאי במקרה ורוצים.

 

שריפה בלוח החשמל

במידה יש עומס יתר על אחד הפיוזים הוא עלול להישרף ולגרום לשריפה של כל לוח החשמל. במידה ומריחים ריח של שרוף מהלוח החשמל כדאי להזמין חשמלאי באופן מידי ולא לנסות לתקן באופן עצמאי.

 

קרוזיה

מצב של בלאי בלוח החשמלאי בעקבות חשיפה ממושכת ללחות ממזג האוויר. מומלץ לבדוק את במצב של לוח החשמל ובמידה ומבחינים בחלודה זו נורת אזהרה והצעד הבא הוא להזמין חשמלאי.

 

אילו תקלות אפשר לתקן בלוח החשמל?

 

עלות תיקונים בלוח החשמל

התיקון מחיר
החלפת מפסק ראשי 400₪
החלפת ממסר פחת 330₪
החלפת פקק 260₪
תיקון מגעים רופפים 230₪
איתור תקלה 300₪

 

ההתקנה

כיוון שלוח החשמל הוא מרכז השליטה של מערכת החשמל בכל בית \ בניין \ משרד אנחנו ממליצים לבחון היטב מי יבצע את עבודת ההתקנה של הלוחות החשמליים.
לוחות החשמל הם מקור החשמל של המקום ולכן עוד לפי ההתקנה חשוב לברר על איש מקצוע בעל תו תקן עדכני (כמו שפרטנו) וניסיון בתחום.

טיפ חשוב: לפני סגירת העסקה אפשר לבקש מהחשמלאי תצלום של רישיון ההתמחות שלו ולבדוק בעצמכם את טיב התעודה.

 

ההתקנה

 

עלות הקמת לוחות חשמל

עלות הקמת לוח חשמל תלויה בגודל והמקום שאליו משייכים את הלוח.
עלות התקנת לוח חשמל בסיסי נעה בין 750₪ – 350₪.

אנשי המקצוע שלנו ממליצים בשיחת הטלפון הראשונה לעדכן אותם בגודל המקום ומטרתו כך שיוכלו לחשב את זמן הקמת הלוח ואופייו לפי הדרישה שלך.

 

החלפת לוחות חשמל

החלפת לוח החשמל היא אפשרות האחרונה למספר סיבות.

 1. קפיצה של פקקים – במקרה שפקקים מסוימים קופצים לעיתים קרובות וגם לאחר בדיקה ותיקון של חשמלאי התופעה חוזרת על עצמה.
 2. שדרוג של לוח החשמל – במקרה שצריך להגדיל את גובה זרימת החשמל חייב להחליף את לוח החשמל.
 3. בלאי של לוח החשמל – במקרה של חלודה, חוטים חשופים ומערכת חשמל בלוייה מומלץ לזמין איש מקצוע שיקבע אם להחליף את לוח החשמל ובכך למנוע סכנה.

 

ההתקנה

 

כמה עולה להחליף לוחות חשמל?

עלות החלפת לוח החשמל בנויה ממספר משתנים.

 • אם קיימת החלפת חוטים בלוח החשמל.
 • ההתקנה מתבצעת מעל או מתחת לטיח.
 • מי הוא ייצרן החלקים.
 • מעבר ממערכת חד פאזית לתלת פאזית.
 • בשיחה עם החשמלאי מומלץ לקחת בחשבון את כל המשתנים ובהתאם אליהם יקבע עלות ההחלפה של לוח החשמל.

 

החשמל מהווה חלק מהותי בהתנהלות היום יומית של הבית, המשרד או כל מקום מתפקד אחר ולכן חשוב ביותר להזמין חשמלאי מוסמך לביצוע העבודות, במקרה זו המומחיות של החשמלאים שלנו! אנחנו מחכים לשיחה ממך.

 

מחירון חשמלאי לוחות חשמל כללי

החלפת לוחות מחיר מ-800₪
תיקון לוחות מחיר מ-200₪
התקנת לוחות מחיר מ-250₪