שקעים

שקעים
שקעים

בשנים האחרונות גם ילדים קטנים וצעירים יודעים מה הם שקעים, שהרי הם מחפשים אותם בכל מקום על מנת שיוכלו להטעין בהם את המכשירים הסלולרים החכמים שלהם. השקעים מאפשרים לנו למעשה להשתמש בכל מוצרי החשמל באשר הם, והם אלו שדרכם זרמי החשמל עוברים ומספקים את החשמל לתקעים המחוברים אליהם. התעסקות עם שקעים היא אסורה בהחלט למי שהוא אינו חשמלאי, ואתם אתם זקוקים להתעסקות עם שקעים מכל סוג – התקנה, תיקון, החלפה ועוד, צלצלו אלינו ונוכל לסייע לכם בשמחה עם החשמלאים המקצוענים שלנו.

 

☑️ חשמלאי לשקעים מקצועי ומוסמך.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בהתקנה, החלפה ותיקון שקעים.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

077-997-3379 ☎️

 

מה הם שקעים?

אז בואו נעשה היכרות קצת יותר מעמיקה עם הדבר שכולנו מכירים, אבל לא באמת מכירים מקרוב. השקעים הם למעשה המקום שהתקעים מתחברים אליהם ועל ידי החיבור מסופק למכשירים החשמליים חשמל.

את השקעים אנחנו מזהים היטב על פי החריצים המיועדים לתקע ועל פי חומר הבקליט הצבוע בצבע לבן שמבודד אותם. השקעים, באמצעות מוליכים שמחוברים לאלקטרודות, מתחבר למעשה לרשת החשמלית.

 

שקעים – לא רק אלו שמחוברים לקיר

שקעים ניתן לחבר כמעט בכל מקום. בעיקר בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר שקעים שמחוברים לספות בבתי קפה, למשל, כאלו המאפשרים לנו להטעין את המחשב הנייד שלנו או כל מכשיר חשמלי אחר שאיתו אנחנו עובדים או שבו אנחנו משתמשים. אנחנו מכירים שקעים גם ממקומות נוספים, כמו השקעים שנמצאים בכאבל מאריך.

בנוסף, לא מעטים גם שקעים שמחוברים לעצים, למשל, או על כל אלמנט אחר בטבע על מנת לאפשר קיום של אירועים כאלו ואחרים עם חיבור חשמלי זמין. כמובן ששקעים מסוג כזה מגיעים בגרסה הבולטת שלהם, ולא בתור הגרסה השקועה שנמצאת מתוך הקיר.

 

מבנה של שקעים

שקעים מותקנים מכילים למעשה שלושה חריצים – החריץ הימני הוא הפאזה, החריץ השמאלי הוא האפס והחריץ התחתון הוא ההארקה. הם מביאים איתם מוליכים מבודדים בצבעים שונים – צבע הבידוד של המוליך של האפס הוא כחול בתקן החדש ושחור על פי התקן הישן, צבע הבידוד של המוליך של הפאזה הוא חום בתקן החדש ואדום על פי התקן הישן וקו ההארקה, לעומת זאת, הוא בצבעים של ירוק וצהוב.

נוסף על הצבעים השונים, לעיתים קיימים גם תבליטים שנמצאים בחלק הפנימי של השקע. האפס מסומן על ידי הספרה 0 או על ידי האות N, הפאזה מסומנת על ידי הסימן ~ ואילו ההארקה מסומנת ב- . כל המידע שפירטנו כאן מתייחס לשקעים ישראלים.

 

שקעים בעבר לעומת שקעים היום

שקעים בעבר, באיזור שנות החמישים, הזרימו זרם חשמלי בעיקר לכבלים חשמליים המכילים שני פינים, מה שידוע גם בתור "תקע אירופאי" מסוג C. עד היום ניתן להבחין בכבלים חשמליים מסוג זה שהם בעלי בידוד כפול ויכולים להתחבר אל השקעים ולקבל מהם חשמל.

בחלוף כעשור נכנס התקן הישראלי בנושא השקעים והתקעים, שמורה על שלושה פינים בפרופיל שטוח. מדובר על תקן חריג שקיים בישראל בלבד והוא מוכר גם בשמו סוג H. למעשה, נוסף כאן החריץ השלישי התחתון של ההארקה, ולמעשה החסרון שהביאו איתם שקעים מסוג זה הוא שהם לא יכלו לקבל יותר תקעים בעלי שני פינים.

במקרים האלו נעשה שימוש במתאמים על מנת שיוכל להתקיים חיבור. התקן כמובן התאים את עצמו לסיטואציה והשתנה כך שיוכל להתבצע שימוש גם בשקעים החדשים על מנת לחבר תקעים בעלי שני פינים עגולים.

 

שקעים היום

בשנות ה-80 של המאה ה-20 נכנס תקן ישראלי חדש בשם SI 32, אשר במסגרתו תקעים נבנו עם שלושה פינים עגולים בפרופיל עגול. השקעים שהופצו באותה תקופה היו שקעים שהותאמו לסוג התקעים החדש.

בהמשך הדרך, בתחילת שנות ה-2000, התקעים החדשים החלו להופיע עם קוטר גדול יותר ממה שהיה לפני כן. הנתונים של התקעים החדשים הגבירו את הבטיחות בשימוש בהם, היות ושטח המגע היה גדול יותר ומנע התחממות של נקודות המגע.

 

סוגי שקעים

התקנים משתנים בהתאם למדינות השונות. קיימים כ-14 סוגי שקעים שונים מסביב לעולם, כאשר חלק מהתקנים הם ספציפיים למדינה וחלק מהם יבשתיים או איזוריים. למשל, השקע האמריקאי, שנקרא גם תקע A ידוע בשל שני החריצים המוארכים שלו. גם שקע B הוא שקע אמריקאי שמתאים גם לחיבור של שני פינים מוארכים ופין אחד עגול.

לעומת זאת, שקע E הצרפתי ידוע בשל כך שההארקה שלו היא למעשה פין עגול ובולט. פין זה נפוץ לא רק בצרפת אלא גם במדינותיה השכנות – פולין, צ'כיה, בלגיה ועוד.

ככלל, שקעים שונים ידועים על פי הסימון שלהם באות אנגלית – מהאות A ועד האות N.

 

שקעים תקולים – אסור בתכלית האיסור להשתמש

לא סתם אומרים לילדים קטנים שאסור להם להכניס את האצבע לתוך השקע. בתוך השקע, שנראה לנו מבחוץ תמים ועדין, מתחוללת סערה חשמלית גדולה שעלולה, במפגש ישיר עם אצבע של אדם, לגרום להתחשמלות. במקרים הפשוטים זה עלול להיגמר בפגיעה במערכת העצבים או במערכות אחרות, אך במקרים החמורים זה עלול להיגמר אפילו במוות.

במידה ושמתם לב שחיברתם מכשיר חשמלי מסוים לשקע אך הוא לא מצליח לעבוד, הדבר ככל הנראה מצביע על שקע תקול שיש לתקן אותו. אז איך עושים את זה? בטוח שלא בעצמכם.

 

תיקון שקעים תקולים

תיקון שקעים תקולים הוא תיקון שיש לבצע ברגע שאתם שמים לב שיש בו תקלה. היות ומדובר כאן על מקור אספקה של חשמל – אין להמתין עם נושא התיקון לאורך זמן. שקע חשמלי הוא לא מכשיר חשמלי שמתקלקל ואפשר להשתהות עם הטיפול בו, אלא מקור חשמל שעלול להעמיד אתכם בפני סכנה ממשית.

תיקון שקעים תקולים יכול להתבצע אך ורק על ידי חשמלאי מוסמך שיודע מה הוא עושה, ואם אתם זקוקים לתיקון שקעים – אנחנו כאן בדיוק בשביל זה. צלצלו אלינו ונוכל להעניק לכם את המענה המתאים והמהיר.

 

התקנת שקעים

לפעמים אנחנו עוברים דירה או מגיעים למשרדים שאין בהם מספיק שקעים. הדבר הזה עלול למנוע מכם נגישות למכשירים חשמליים שונים, והיות והיום רוב התקשורת והעבודה שלנו מתבססות על מכשירים חשמליים שזקוקים לחיבור כמו מדפסת, מחשב נייח, מטען לטלפון הסלולרי שלנו ועוד – התקנת שקעים היא לפעמים בגדר לא פחות מחובה.

התקנת שקעים גם היא יכולה להתבצע רק על ידי חשמלאי מקצועי. היות ותצטרכו כאן פתיחה של נקודת חשמל חדשה, תהיה כאן התעסקות מורכבת עם חוטי החשמל ופתיחת הקיר שרק חשמלאי יוכל לבצע.

 

החלפת שקעים

במידה והתקלה שהתגלתה בשקע המדובר היא אינה ברת תיקון – יש לבצע החלפת שקעים. החלפת שקעים לא יכולה להתבצע באופן עצמאי, וגם היא תצריך ביקור של חשמלאי מוסמך שיוכל להשתמש במגוון הכלים על מנת לבצע את פעולת ההחלפה.

 

כמה זה עולה לי?

אז החלפת שקעים בדרך כלל תסתכם במחיר של בין 250 ש"ח ל-350 ש"ח, תיקון שקעים אמור לעלות לא יותר מ-350 ש"ח ומחיר המינימום עבורו הוא כ-150 ש"ח, ואילו התקנת שקעים תנוע בין טווח מחירים רחב יותר של בין 300 ש"ח ל-1,200 ש"ח, בהתאם לסוג השקע (רגיל, כוח ישיר או תלת פאזי), בהתאם לכמות השקעים ועוד. צלצלו אלינו עוד היום ונוכל לספק לכם שירות חשמלאי מקצועי בהקדם.

 

מחירון חשמלאי לשקעים כללי

התקנת שקעים מחיר מ-220₪
החלפת שקעים מחיר מ-250₪
תיקון שקעים מחיר מ-200₪

 

להתקנה, החלפה או תיקון שקעים עם חשמלאי מוסמך חייגו – 077-997-3379

החלפת שקעים

אנחנו רוצים לחשוב שבחיים הכל תמיד יעבוד לנו, אך פעמים רבות אנחנו נתקלים במצבים שבהם לא כל מה שאנחנו רוצים שיעבוד אכן עובד. אנחנו מוצאים

קרא עוד »

התקנת שקעים

כולנו מכירים את המרדף הזה אחרי השקעים. בכל מקום שאנחנו מגיעים אליו, אנחנו מניחים את התיק שלנו על הרצפה או על אחד הכסאות ומיד מתחילים

קרא עוד »

תיקון שקעים

מכירים את הקטע הזה שאתם מנסים לחבר מוצר חשמלי כלשהו לחשמל אבל אין תגובה? אתם חושבים שאולי משהו לא בסדר עם הפעולה שביצעתם, מנתקים את

קרא עוד »