שנאים

מחפשים חשמלאי לטיפולי בשנאים? ריכזנו עבורכם את החשמלאים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו חשמלאי עכשיו:

עבור רובנו המילה שנאי או שנאים מעוררת במקרה הרע תחושה של חוסר בהירות עם אסוציאציה כללית לחשמל ובמקרה הטוב תמונה של קבוצות חוטים מפותלים סביב ליבת ברזל. אבל לכולנו יש בית עם חיבור לחשמל לנהל וקצת מידע על שנאים יועיל לכולנו. דרך מאמר הזה תוכל לדעת קצת יותר על מהם ומי הם שנאים ולמה כדאי לקנות אותם מחברה אמינה וחשמלאי מוסמך. 

 

☑️ התקנת שנאים מהירה ויסודית.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בהתקנת שנאים.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

מה הם שנאים?

שנאים משמשים למגוון רחב מאוד של פעילויות חשמליות. למעשה, כמעט לכל פעילות או מכשיר חשמלי יש שנאים בגודל זה או אחר. ישנם שנאים גדולים המשמשים בתחנות כוח או במפעלי תעשייה גדולים, שנאים משמשים גם בשימוש ביתי, ברכב או בכל דבר אחר שתחשבו עליו, אפילו במוצרי חשמל קטנים כמו טלפון או מכונת גילוח ישנם שנאים. תפקידם של השנאים הוא להתאים את המתח החשמלי למתח הדרוש.

למשל, השנאים יתאימו את מתח החשמל הארצי שנקרא 'מתח עליון' והוא כצפוי מתח גבוה מאוד ל'מתח גבוה' שיוכל לשמש אותנו ברחוב המתח הזה הוא עדיין גבוה מידי לשימוש ביתי ולכן נדרשים שנאים אחרים על מנת להתאים את המתח ל'מתח נמוך' שיוכל לשמש אותנו במכשירי חשמל. אז למי שהסתבך, שנאים פשוט משנה את רמת המתח החשמלי. זה הכל.

 

איך פועלים שנאים?

השנאים בנויים כך ששתי קבוצות של מוליכים חשמליים מלופפים סביב ליבת ברזל. המתח החשמלי שמופעל על אחד המוליכים שמפותלים על ליבת הברזל ולכן אין ביניהם מגע חשמלי ישיר, עובר למוליך השני. הפיתולים בסלילים וצורתם המיוחדת של השנאים מאפשרת את מעבר המתח ללא הפסד אנרגיה אך עם שינוי משמעותי של המתח. לכמות הפיתולים ולצורת וסוג השנאים ישנם השפעה גדולה על איכות השנאי ועל התאמתו לייעוד הספציפי הנדרש.  

ושוב, למי שאין לו כוח להסברים מעמיקים, השנאים מאפשרים שימוש במתח מותאם למכשיר למרות היותו מחובר לרשת החשמל הארצית שהינה בעלת מתח גבוה.

 

מה ממש חשוב לדעת על שנאים?

מה שממש חשוב לדעת על כל דבר ובפרט על שנאים, הוא איך מונעים תאונות. בחשמל לא משחקים. גם בשנאים לא. כשמדובר בשנאים קטנים של מכשירי חשמל ניתן כמובן לסמוך על כך שמכשירי חשמל עוברים מבדקים ובדרך כלל הם בטוחים לשימוש. השנאים שהם מרכיב משמעותי ומסוכן יחסית במכשיר החשמלי יעבור את הבדיקות הנדרשות טרם הפצת המכשיר למניעה. כאמור, האנשים בחברות הגדולות לא יתפשרו על בטיחות השנאים והם יודעים למה. 

הבדיקה הראשונית טרם ההפצה מספיקה כשמדובר בשנאים קטנים, אבל כשמדובר בשנאים גדולים יותר כגון שנאים ביתיים, שנאים של מפעלים או בוודאי שנאים גדולים יותר, נדרשות בדיקות בטיחות ותחזוקה מפעם לפעם. וכמובן, את בדיקת השנאים אל תשאיר לחובבנים את בדיקת השנאים צריך לעשות אך ורק חשמלאי מוסמך. 

חשוב לנו להבהיר שנאים אינם נוטים לבעיות והשימוש בהם בטוח. אבל על השימוש להיעשות בצורה נכונה כי תקלה בשנאי עלולה לגרום לפיצוץ ו/או שריפה ובעקבותיהם נזקים שאתה בכלל בכלל לא רוצה. אז שוב בקצרה למי שאין לו כוח תקלה בשנאים היא דבר ממש ממש לא מומלץ. אל תנסו, תאמינו לנו!

 

אז מה הסיבות לתקלות בשנאים?

הסיבות לתקלות בשנאים הם מגוונות מאוד. אבל מאוד. יש תקלות שהם ממש כוח עליון למשל פגיעת ברק. כמובן שאנחנו פחות נוטים לחשוש מסוג כזה של תקלות אבל רוב התקלות נובעות מתחזוקה לקויה ומכאלו אנחנו ובוודאי הישראלים שבינינו מאוד מאוד אמורים לחשוש. 

 

כשל בבידוד של השנאי

כך למשל כשלים בבידוד של השנאים אפילו בידוד לא מספק באזורים מסוימים של השנאים, עלולים לגרום לנזק בל ישוער. לשנאים וגם לסביבתם. מה גורם לכאלו תקלות? תכנון לקוי של השנאים. למשל.

 

שנאי ישן

גם שנאים ישנים מידי עשויים למות בטרם עת, אבל שנאים נוטים לקחת איתם לקבר גם את סביבתם הקרובה. כן, אל תשכחו! גם לשנאים יש תוחלת חיים!

 

תנאים לקויים של השנאי 

חשבתם שאתם יכולים למנוע הכל אם תקנו שנאים טובים ותחליפו את השנאים בזמן הנכון. חשוב שתדעו שקצת לחות שחודרת לשנאים מהסביבה או אפילו משמן שדולף מהשנאים עצמם, עלול לגרום לתוצאות הרות אסון. בקיצור, צריך גם תנאים נאותים להתקנת השנאים.

 

שימוש לא מותאם בשנאי

אז אם נראה לכם שעכשיו כיסיתם את כל הסיכונים, שכחתם את הסיכון הפשוט והמצוי ביותר. שימוש לא מותאם בשנאים. שימוש בשנאים במתח גבוה מידי פוגע בשנאים אבל עלול לגרום כאמור גם לשריפה או פיצוץ רב נפגעים.

 

התקנה לא מקצועית

מה המסקנה מכל זה? אם זה לא מובן לבד או מודחק מאיזו שהיא סיבה, אז נאמר את זה בקול. התקנה של שנאים צריכה להיעשות אך ורק, אבל אך ורק, על ידי חשמלאי מוסמך ושנאים צריכים להיבדק בכל תקופת זמן נדרשת (בהתאם להמלצת היצרן והחשמלאי) ושוב רק על ידי חשמלאי מוסמך אמין ומקצועי. 

 

עוד כמה סיבות לבחירת שנאים איכותיים?

ברור לכולנו שהשנאים מאפשרים את השימוש בחשמל בכל רמת מתח רצויה וששנאים משפיעים גם על בטיחות השימוש בחשמל באופן דומה. אבל לא פחות חשוב מכך חשוב לזכור, השנאים משפיעים על איכות השימוש במכשירים חשמליים ועל רציפות הספקת החשמל. 

שנאים טובים יותר שווים שימוש נכון יותר. שימוש שגורם פחות נזק למכשיר החשמלי ויותר כיף למי שמשתמש באותו מכשיר. שנאים טובים יותר גם יחסכו בכמות האנרגיה שמתבזבזת. במהלך המרת המתח השנאים מבזבזים אנרגיה זה עדיין חוסך לנו אבל זה בכל זאת מתבזבז. שנאים טובים מאוד עשויים לנצל אד 99%!!! מזרם החשמל שמופעל עליהם. 

זו סיבה נוספת לכך שהשנאים שאתם משתמשים בהם צריכים להיות איכותיים. אפילו איכותיים מאוד. 

 

אז איך תדעו שהשנאים איכותיים?

לא כולנו מבינים בשנאים, זו גזירת גודל שכדאי לנו להכיר בה. מה שנוכל לעשות הוא, לשים לב שהמקום שבו אנחנו קונים את השנאים הוא המקום המושלם! לא פחות! 

וכמובן אני מזהיר שוב, אל תשכחו את הבחור שמתקין לכם את השנאים כי כמו שכבר כתבנו להתקנה נכונה של שנאים יש השפעה גם על איכות השנאים שלכם וגם על בטיחות השנאים שלכם. מתקין השנאים שלכם צריך להיות חשמלאי מוסמך אמין ומקצועי. אל תתפשרו! 

 

ועכשיו לשאלה ממש גרועה, כמה עולים שנאים?

כאמור, שנאים משמשים אותנו כמעט בכל מכשיר חשמלי. יש מכשירים חשמליים קטנטנים ויש מכשירים גדולים, לכן זה לא ממש אפשרי לתת מחיר אחיד או אפילו מוערך לשנאים. לא נצפה שמחיר שנאי שמשמש למפעל תעשייתי גדול יהיה זהה או אפילו דומה למחירים של שנאים ביתיים שנאים לרכב וכדומה. אז כמו שאמרנו מחיר השנאים משתנה בהתאם לשימוש אבל, וזה ממש ממש חשוב מחיר השנאים משתנה גם בהתאם לאיכות! 

מובן שמוצרים כמו שנאים שיש להם טווח מחירים גדול מאוד מזמינים בלבול ועלולים לגרום לנו לשלם מחיר גבוהה מידי על מוצר טוב פחות מידי.

וזו סיבה טובה מאוד לכך שבקניית שנאים נבצע את הרכישה אך ורק מחברה אמינה ולא נתבייש להתייעץ היטב עם החשמלאי המוסמך האמין והמקצועי שבחרנו לליווי התהליך ולא פחות חשוב מכך, להתקנת השנאים. 

או ממש ממש בקיצור, אל תחסכו במחיר של השנאים או החשמלאי תחסכו בצרות שיבואו לאחר מכן.

 

מחירון התקנת שנאים כללי

התקנת שנאים מחיר מ-330₪
תיקון שנאים מחיר מ-420₪
החלפת שנאים מחיר מ-320₪