קצרים

מחפשים חשמלאי לטיפול בקצרים בבית? ריכזנו עבורכם את החשמלאים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו חשמלאי עכשיו:

קצרים בחשמל הינו תרחיש אשר יכול להוביל לתוצאות הרות גורל. קיימים סוגים שונים של קצרים חשמליים, למשל קצר שמקורו בלוח החשמל, קצר בתוך מכשיר חשמלי כמו מזגן או תנור, ועוד. בכל המקרים, מומלץ לקרוא לחשמלאי מוסמך, על מנת לאתר את מקור הבעיה במהירות, ולטפל בה באופן המקצועי והיעיל ביותר. 

 

מה הם קצרים חשמליים?

קצר חשמלי נוצר כאשר שני מוליכים (בעלי פוטנציאל שונה), נוגעים אחד בשני. מגע בלתי צפוי זה נוטה להפעיל מעגל חשמל בעל התנגדות נמוכה, בו נוצר זרם גבוה ביחס למתוכנן, מה שיכול לגרום להתחממות יתר, התחשמלות, שרפה, ואף התפוצצות. 

מה הם קצרים חשמליים?

 

מה גורם לקצר חשמלי?

קצר חשמלי יכול לנבוע כתוצאה משלוש סיבות אפשרויות: 

  1. בידוד אשר נהרס בתוך מכשיר חשמלי כלשהו
  2. מגע מקרי בין שני גופים, ביניהם הפרש פוטנציאלים
  3. חדירת חומר מוליך לתווך אשר מבודד מוליכים חשמליים (למשל, חדירת מים למכשיר חשמל) 

 

מתי מומלץ להזמין חשמלאי?

כדאי להזמין איש מקצוע בכל בעיה או תקלה שאינכם יודעים כיצד לפתור או לזהות את מקורה. רבים מאיתנו אינם מחזיקים בידע רב בתחום, ולכן תמיד מומלץ לקרוא לחשמלאי מוסמך, על מנת למנוע סכנת התחשמלות או החמרה של הבעיה. 

כמובן כי במקרים בהם אתם מזהים כי מכשיר חשמלי מסוים גורם לבעיה כגון טוסטר, קומקום, או כל דבר אחר, אין צורך להזמין חשמלאי, אלא רק להימנע משימוש באותו מכשיר. במידה ומדובר במכשיר חשמלי גדול, מומלץ להזמין טכנאי ספציפי, אשר ידע כיצד לפתור את התקלה.

בעת זיהוי קצר, בין אם מדובר בגוף תאורה, שקע חשמלי, או מכשיר חשמל, חשוב קודם כל להבין מהו מקור הבעיה. לאחר הזיהוי, נדרש טיפול מקצועי על ידי חשמלאי מוסמך. מניעת קצרים נעשית באמצעות תכנון נכון ויעיל של מכשירי חשמל ומיקומם באופן בטוח ונכון ברחבי הבית.

 

מתי מומלץ להזמין חשמלאי

 

הימנעו מעומס על החשמל

אחת הסיבות השכיחות ביותר להופעת קצרים היא שימוש בכמה מכשירי חשמל כבדים במקביל כגון תנור, מזגן, קומקום, מכונת כביסה ועוד. כאשר כמה מכשירים כאלו עובדים במקביל על אותו מתח, העומס הינו כבד במיוחד, מה שעלול להוביל לקצר. 

כמו כן, סיבה נוספת היא כבל פגום או שרוף. במקרה כזה, נריח ריח שרוף מכיוון התנור, המזגן או כל מקור חשמל אחר. כמובן כי במקרה כזה, חשוב להזמין חשמלאי מוסמך בהקדם האפשרי, על מנת למנוע החמרה במצב ואפשרות של שריפה. 

הימנעו מעומס על החשמל

 

מה עושים במקרה של קצר חשמלי?

בראש ובראשונה חשוב להפסיק את פעולת החשמל על ידי הורדת המתג בלוח החשמל. מיד לאחר מכן, מומלץ לקרוא לאיש מקצוע מוסמך, על מנת לאתר את הבעיה במהירות ולטפל בה באופן המקצועי והאפקטיבי ביותר. הימנעו מלנסות לטפל בבעיה לבד, באופן עצמאי, ללא עזרה מקצועית.

כמו כן, בעת פתיחה של לוח החשמל, הקפידו לשמור על ידיים יבשות, ולנעול נעליים. כך תוכלו למנוע מצב אפשרי של התחשמלות.

 

3 דרכים למניעת קצרים חשמליים

  1.  תכנון נכון של מכשירי חשמל: חשוב במיוחד לא להניח מכשיר חשמל בודד בחדר רטוב או בחדר עם לחות גבוהה במיוחד כמו אמבטיה. כמו כן, חשוב להרחיק נוזלים כמו בקבוקי שתיים וכוסות מים ממכשירי חשמל. בנוסף, שימו לב כי פתחי האוורור של המכשיר לא מכוסים. 
  2. התייחסות נכונה לכבל חשמלי: הקפידו לא להניח ריהוט או מכשיר על הכבל. בנוסף, בעת ניתוק או חיבור של הכבל, יש לאחוז בתקע, ולא למשוך מהכבל עצמו. 
  3. התאמה של מכשיר החשמל לשקע: מומלץ לא לחבר מכשיר חשמל כבד כמו תנור חימום או מזגן לשקע מאור אשר משמש לתאורה. 

3 דרכים למניעת קצרים חשמליים

 

כיצד ניתן לדעת כי מדובר בחשמלאי מוסמך ומקצועי?

בראש ובראשונה, בקשו לראות רישיון בתוקף. על הרישיון לכלול מספר רישיון, סוג רישיון, מספר תעודת זהות, שם מלא, תאריך הוצאת הרישיון והתוקף שלו. שימו לב כי הרישיון אכן בתוקף, אחרת אסור לחשמלאי לעבוד בשום אופן.

בנוסף, שימו לב כי מדובר על איש מקצוע מוסמך, כזה שמחזיק בניסיון רב. במידה ואתם מאתרים חשמלאי מהאינטרנט, תבדקו האם קיימות חוות דעת וביקורות על טיב השירות שלו. כך תוכלו להבטיח כי אכן מדובר באיש מקצוע מנוסה, אמין ומקצועי. כשזה מגיע לתחום כה רגיש ומסוכן, אל תתפשרו על פחות מכך.

 

איתור קצרים חשמליים: כמה זה צריך לעלות?

כאשר אתם מזמינים איש מקצוע, מומלץ כי תדעו מה טווח המחירים המקובל בשוק כיום. לכן, מומלץ לערוך סקר שוק קצר והשוואת מחירים. כמו כן, איתור קצר חשמלי כיום הינו שירות אשר יכול לעלות בין 250 שקלים, ל350 שקלים, והוא מתייחס לאיתור תקלה בלבד. 

איתור קצרים חשמליים: כמה זה צריך לעלות?

 

שלושה טיפים מרכזיים לחיסכון במחיר עבודת חשמל

  1. במידה וישנן כמה עבודות חשמל כגון התקנת מכשיר חשמל, או טיימר לדוד, ריכזו את כולן ביחד. זאת בעקבות העובדה כי מחיר עבודות מסוג זה נובע ברובו מהביקור עצמו. 
  2. קבלו כמה הצעות מחיר והשוו בניהן. כמו כן, חשוב לזכור כי חשמל הינו תחום רגיש ומסוכן, לכן אל תתפשרו על חשמלאי שמציע את המחיר הנמוך ביותר, אך לא בהכרח מחזיק בניסיון רב. 
  3. בעת קצר חשמלי, בדקו קודם כי לא מדובר במכשיר חשמלי אשר גורם לבעיה, על מנת לחסוך עלות ביקור. 

שלושה טיפים מרכזיים לחיסכון במחיר עבודת חשמל

 

בטיחות לפני הכל

כאמור, במידה ואינכם מבינים בחשמל, ונתקלתם למצב של קצר חשמלי, רצוי מאוד כי תזמינו חשמלאי ותמתינו להגעתו על מנת לטפל בבעיה. חשמל הוא בהחלט לא משחק ילדים, וחשוב לא לגעת בשום מתג או חוט ללא ידע מקצועי והתמחות בתחום. מה גם, שרצון לטפל בבעיה לבד יכול להוביל להחמרה ואף לתוצאה מסוכנת. 

אין ספק כי כללי בטיחות וקריאה לאיש מקצוע יכולים בהחלט לפתור את הבעיה באופן המהיר והיעיל ביותר, תוך מינימום סכנה.