פחת קופץ

מחפשים חשמלאי לטיפול בפחת קופץ? ריכזנו עבורכם את החשמלאים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו חשמלאי עכשיו:

אתה צופים בסרט, או בסדרה האהובה עליכם, ופתאום, הפסקת חשמל. לאחר הצצה מהירה החוצה, אתה מבינים כי הבעיה אצלכם: פחת קופץ הוריד את החשמל. בדרך כלל מדובר בבעיה אשר נובעת מקצר בין חוטי החשמל, ולכן, מומלץ לקרוא לחשמלאי מוסמך ומנוסה, על מנת לטפל בבעיה במהירות וביעילות. 

 

מהו כפתור הפחת

כפתור הפחת הינו למעשה כפתור ייחודי אשר תפקידו הוא לקפוץ בעת סכנת התחשמלות. לעומת זאת, שאר המתגים השונים מספקים זרם חשמל למקורות שונים בבית. במקרה של פחת קופץ, אשר מעיד על תקלה, ייתכן כי גם המפסק הראשי יקפוץ, והתוצאה היא הפסקת חשמל בכל הבית. 

באילו מקרים פחת קופץ

למעשה, פחת קופץ במקרים של צריכת יתר של חשמל, או במקרה של קצר במכשיר חשמלי כלשהו. בעת קצר, הפחת קופץ על מנת להגן על אותו מוצר חשמלי מפני אפשרות של נזק כתוצאה מהתקלה. ישנם מקרים בהם הקצר נגרם לא בעקבות מכשיר חיצוני, אלא בעקבות קופסת חיבורים, שקע או בית מנורה. 

כאמור, סיבה נוספת היא צריכת יתר של חשמל. אז למעשה המפסק הראשי קופץ, בעקבות אי עמידה בעומס. במילים אחרות, במידה ובביתכם קיימת מערכת של כ-40 אמפר בלבד, והפעלתם יותר מכך, יקרה מצב של פחת קופץ. הפתרון לכך בדרך כלל הוא הפעלת מכשירי חשמל בצורה מתונה, כלומר לא להפעיל צרכני חשמל כבדים במקביל. 

פחות קופץ – הגנה מלפני התחשמלות

כפתור הפחת קופץ במקרים של סכנת התחשמלות. כך שאם קיים מכשיר חשמלי בבית, שהבידוד שלו אינו איכותי וטוב מספיק, כמו תנור אפייה שחוט חשמל שלו בא במגע עם גוף החימום, מכונת כביסה שחדרו אליה מים, וכדומה, כפתור הפחת יקפוץ. 

לעיתים, פחת קופץ גם בעקבות תקלה במזגן מאיכות נמוכה, כאשר החלקים הפנימיים של המזגן למעשה עלולים לגרום לבעיות ותקלות שונות, וכפתור הפחת קופץ על מנת למנוע התחשמלות. 

פחת קופץ – כיצד ניתן לאתר את הבעיה

לרובנו, אין ידע מקצועי בתחום, ולכן גם אם ניגש לארון החשמל, וננסה לאתר את הבעיה, סביר כי נכשל בכך. בדרך כלל הפעולה ההגיונית ביותר לעשות היא להרים בחזרה את המתג שנפל מטה, ולבדוק האם הבעיה חוזרת על עצמה. במידה וכן, מומלץ לקרוא לחשמלאי מוסמך, אשר מתמחה בתחום ויכול לזהות ולפתור את הבעיה בקלות. 

כיצד ניתן לדעת מתי יש לקרוא לחשמלאי?

במידה ומדובר על בעיה אשר נובעת ממכשיר חשמלי ספציפי, סביר כי אין צורך לקרוא לאיש מקצוע, אלא פשוט להפסיק להשתמש במכשיר זה אשר מוביל לקצר בחשמל. לעומת זאת, במידה והבעיה הינה באחד מגופי התאורה, או שקעים, בשום אופן לא מומלץ לנסות ולתקן את הבעיה באופן עצמאי, אלא לקרוא לחשמלאי מוסמך. 

כמו כן, הימנעו מפתיחת לוח החשמל לבד, בעיקר אם בביתכם קיימת בעיית הארקה. כך או אחרת, כאשר מדובר על תקלה שמקורה הוא בכפתור הפחת, כדאי להזמין חשמלאי, על מנת להבין מהו מקור הבעיה, מהסיבה הפשוטה כי ברוב המקרים מדובר על סכנת התחשמלות ממשית, ובכך אין להקל ראש. 

מה עושים עם פחת קופץ?

פחת קופץ אף פעם לא מגיע בטיימינג מתאים, בין אם אנו צופים בטלוויזיה, מבשלים, מתקלחים, או כל פעולה אחרת. אחד הדברים החשובים שיש לעשות במקרה של פחת קופץ הוא להוריד את כל המתגים ולהשאיר את הפחת למעלה. לאחר מכן, להחזיר בהדרגה את שאר המתגים, עד למציאת הבעיה. 

עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי במידה ואינכם מרגישים בטוחים מספיק לעשות פעולה זו לבד, מומלץ לקרוא לחשמלאי מוסמך אשר מחזיק הן בידע מקצועי והן בניסיון בתחום. כך תוכלו להבטיח פתרון מהיר ויעיל של הבעיה, וחזרה לשגרה. 

בעיות עם חשמל? אל תתפשרו, הזמינו איש מקצוע

אמנם לא רק תיקון של תקלות שונות מצריך הזמנה של חשמלאי מוסמך, אלא גם צרכים נוספים כגון התקנת מכשירים, נקודות חשמל, שקעים, הרחבת תשתיות, ועוד. עם זאת, חשוב לזכור כי כאשר מדובר על תקלה, רצוי לא לנסות לטפל בה באופן עצמאי, אלא לקרוא לאיש מקצוע מוסמך בהקדם האפשרי.

למה חשוב לקרוא לחשמלאי מוסמך

כולנו משתמשים בחשמל בכל יום, כל היום. הנתונים מראים כי אספקת חשמל בכל בית ברחבי הארץ הינה גבוהה במיוחד, ולכן במקרים מסוימים, בעת תקלות ובעיות שונות, ניתן להגיע למצבים מסוכנים כגון התחשמלות וכדומה אשר יכולים להוביל לסכנת חיים. 

לכן, כל מגע עם חשמל חייב להתבצע אך ורק על ידי איש מקצוע מוסמך, באופן מבוקר ותוך ידע מקצועי רחב. העדיפו להזמין חשמלאי במקום להסתכן 

הזמנת חשמלאי – מחירים

כאשר אתם זקוקים לבעל מקצוע, חשוב כי תערכו סקר שוק קצר והשוואה בין כמה אנשי מקצוע שונים. כמו כן, חשוב להבין מה הם המחירים המקובלים כיום בשוק. זאת על מנת להבין כי אתם מקבלים הצעת  מחיר הוגנת וסבירה. 

כיום, ביקור חשמלאי ביום חול בשעות עבודה נע באזור ה-250 שקלים. כמובן כי חשוב לקחת בחשבון כי ביקור בשבת, חגים, ובשעות לילה מאוחרות יוביל לתוספת של עד מאה אחוזים למחיר. כמובן כי עלות המחיר משתנה בהתאם לניסיון החשמלאי.

הזמנת חשמלאי? בדקו שיש לו רישיון

כיום, השוק עמוס במגוון רחב של חשמלאים מוסמכים, כל אחד מעיד על עצמו כי הוא הטוב ביותר, בעל ניסיון רב וידע מקצועי רחב. עם זאת, חשוב כי תבדקו בראש ובראשונה כי מדובר על איש מקצוע אמין, אשר ברשותו רישיון לעסוק בתחום. כך תוכלו להבטיח כי מדובר בבעל מקצוע אמין ומקצועי. 

פחת קופץ – לסיכום

כאשר צצות תקלות חשמל שונות בבית, אל תתפשרו ותקחו סיכון, הזמינו חשמלאי מוסמך, שיגיע ויפתור את הבעיה בקלות, במהירות, ביעילות, וכמובן במקצועיות, ללא פשרות.