ממסר פחת

מחפשים חשמלאי? ריכזנו עבורכם את החשמלאים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו חשמלאי עכשיו:

לא כולנו מכירים אותו באופן אישי, אבל ממסר פחת הוא אחד הדברים שנמצאים כמעט בכל בית, בכל מבנה ובכל מקום שבו יש חשמל זורם. ממסר פחת ידוע גם בשמותיו הנרדפים: מפסק פחת, מפסק מגן או מפסק דלף, ויש לו תפקיד חשוב מאוד: במידה ומופיע זרם זליגה, הוא מנתק באופן אוטומטי את הזנת החשמל.

באמצעות הניתוק האוטומטי הוא יכול לעצור שריפות מלהתרחש וכן מגן מפני התחשמלות. בכל הקשור בהתעסקות, תיקונים או החלפות של ממסר פחת, רק חשמלאי מוסמך ומקצועי יוכל לבצע את העבודה כמו שצריך, אז אם אתם זקוקים לאחד כזה – הגעתם בדיוק למקום הנכון. צלצלו אלינו ונוכל להעניק לכם שירות חשמלאי ללא דופי!

 

☑️ שירותי ממסר פחת מקצועי ובטיחותי.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ שירות מקיף ומקצועי.

☑️ מתמחים בתיקון ממסר פחת.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

עוד פרטי מידע חשובים על ממסר פחת

ביכולתו של ממסר פחת להגן על לא מעט דברים. הוא יכול להגן על מתקן חשמלי מלא כמו מתקן חשמל משרדי, על מכשיר או מעגל בודד, על מספר מעגלים ועוד. ממסר פחת מיועד לאחד משני דברים: או לזרם חילופין חד או תלת פאזיים או לזרם ישר.

איך עובד ממסר פחת?

ממסר פחת עובד בצורה פשוטה מאוד. הוא מתבסס על ההפרש הקיים בין הזרם שמגיע לממסר פחת לבין הזרם החוזר לממסר פחת. ההפרש הזה נמדד, ואם קורה מצב שבו הזרם החוזר מממסר פחת הוא נמוך יותר מאשר הזרם שמגיע אליו – הדבר מצביע על זליגת הזרם באמצעות מקום אחר.

זליגת הזרם עלול להצביע על התחשמלות של אדם מסוים, ולכן ממסר פחת משבית את הזרם ומנתק אותו, בהתאם למדידת הרגישות שמתבצעת במיליאמפר, כאשר ממסר פחת ביתי עומד על רגישות של 30 מיליאמפר. חשוב להבין כי ממסר פחת מגביל את משך הזמן אך לא מקטין את הזרם אשר עובר במי שמתחשמל.

 

איך עובד ממסר פחת?

 

האם ממסר פחת הוא חובה?

בעבר ממסר פחת אולי היה נדיר יותר, אולם היום ממסר פחת הוא עניין של חובה עבור כל בית. מדובר כאן על הלחם והחמאה של עולם החשמל, ולכן לוח חשמל ללא ממסר פחת או לא פחות מאשר סכנת חיים ממשית. כמובן שרק חשמלאי מקצועי מוסמך לבצע את עבודת ההתקנה, ההחלפה או התיקון של ממסר פחת, ואין לבצע שום פעולה חריגה בממסר פחת באופן עצמאי.

המבנה של ממסר פחת

אז בואו נכיר קצת את המבנה של ממסר פחת: מדובר כאן על טבעת פריט שדרכה מלופפים 3 סלילים. בעקבות זרימת הזרם שעובר בין הסליל הראשון והסליל השני, נוצרים שטפים מגנטים מנוגדים. במידה והזרם יהיה שווה בין הסליל הראשון לבין הסליל השני, יהיה מדובר על מצב רגיל שבו השטפים המגנטים מבטלים זה את זה, ולכן בסליל השלישי לא ייווצר זרם.

במידה ובאחד הסלילים, הראשון או השני, ייווצר זרם יותר גדול – ייווצר זרם גם בסליל השלישי. זרם זה יפעל התקן אלקטרומכני, שתפקידו לשחרר את הקפיץ של ממסר פחת – מה שלמעשה ייצור את הניתוק במעגל החשמלי.

על שני סוגים של ממסר פחת דיברה התורה – זרם ישר וזרם חילופין

קיימים בשוק שני סוגי ממסר פחת: זרם ישר וזרם חילופין. לכל אחד מהזרמים קיימים כמה דגמים, ואם נסתכל על זרם חילופין נבחין בשלושה דגמים עיקריים: דגם AC, אשר רגיש לזרמי תקלה סינוסואידלים ואסור לחלוטין לשימוש בכל מתקן ביתי שהוא. הוא אסור לשימוש בבתים היות והוא אינו מזהה התחשמלות במכשירים אלקטרוניים, שהם נחלתם של רבים היום. שני דגמים נוספים הם דגם A, אשר רגיש לשני סוגי זרמים – זרמים עם גלים עליונים וזרמי תקלה, וכן דגם S/SI (schneider-electric)/APR(ABB), שנחשב למשוכלל ביותר מבין שלושת הדגמים.

אם נסתכל על הזרם הישר, נבחין בדגם אחד עיקרי שנקרא דגם B. דגם זה מאופיין ברגישותו לזרם ישר, בנוסף על גל פועם וזרמי תקלה ישרים.

ממסרים שעומדים בתקן, ממסרים שאינם עומדים בתקן

בכל הנוגע לממסר פחת, קיימים היום תקנים שמגדירים בדיוק איזה ממסר פחת מותר לשימוש ואילו איזה ממסר פחות אינו מותר לשימוש. תקן 1008 ותקן 1009 הם אלו המגדירים באופן רשמי את הממסרים. ממסר AC היום, כאמור, אינו מותר לשימוש, ועל כן יש להחליפו.

החלפת ממסר פחת

החלפת ממסר פחת צריכה להתרחש במצב בו אתם מחזיקים בממסר פחת שאינו עומד בתקן, וההחלפה צריכה להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך בלבד. היות ומדובר במוצר חשמלי, כל התעסקות בו שהיא אינה בגדר ידיעה מוחלטת של מה צריך לעשות, איך וכן החזקה בכלים המתאימים היא אסורה בהחלט.

בנוסף, ממסר פחת שנשחק מסיבות כאלו ואחרות, אינו תקין או אינו מתפקד ברגע האמת צריך להיות מוחלף באופן מידי, על מנת למנוע התחשמלות.

תיקון ממסר פחת

תיקון ממסר פחת הוא לא פחות מחובה כאשר מתגלות בו תקלות. ולמה? מדובר פה על עניין שעשוי להציל את החיים שלכם ברגע האמת, ובמידה והוא תקול – מדובר על סכנת חיים ממשית.

תיקון ממסר פחת גם הוא צריך להיעשות בידי חשמלאי מוסמך בלבד, על מנת שלא תקחו סיכונים מיותרים. חשמלאי מוסמך ידע להתעסק עם כל מה שקשור בתיקון, יביא איתו ציוד מקצועי שיסייע לו בזמן התיקון ולבסוף יוכל להותיר אתכם עם ממסר פחת תקין למהדרין.

בואו נדבר קצת במספרים

נושא המחיר הוא נושא בלתי נפרד מתיקון או החלפה של ממסר פחת. בסופו של דבר, קיימים במדינת ישראל אלפי חשמלאים שיציעו לכם מגוון רחב של הצעות מחיר, וכדאי בהחלט לדעת למה לצפות.

אז בכל הקשור בתיקון ממסר פחת, אנחנו מדברים כאן על מחירים שנעים בין 400 ₪ ל-900 ₪. חשמלאי שיציע לכם הצעת מחיר שעומדת בטווח הזה, יוכל להוות מקור אמין. לעומת זאת, הצעת מחיר שחורגת מטווח המחירים הזה, כלפי מטה או כלפי מעלה, אמורה לגרום לכם להרים גבה.

בדומה לתיקון ממסר פחת, גם כאן כדאי לוודא שהצעת המחיר שאתם מקבלים מהחשמלאי היא הצעה הוגנת שמשקפת את השירות שאתם מקבלים, ולא גורמת לכם להכניס את היד עמוק מדי אל הכיס.

בחירת חשמלאי – החלק הקריטי ביותר לקראת תיקון או החלפה של ממסר פחת

בחירת חשמלאי, מעבר לקריטריון המחיר, יכולה להיות מכרעת ברגע האמת. רק חשמלאי אמין, מקצועי ובעל ההסמכה המתאימה יוכל לבצע את העבודה בצורה לא פחות ממושלמת, כזו שתשאיר אתכם עם ממסר פחת עובד שמגן עליכם בצורה מקיפה.

הקפידו לקבל המלצות על החשמלאי שאותו אתם שוקלים להעסיק. בין אם ההמלצות יבואו מכיוון בני משפחה, מכרים או חברים ובין אם הן יבואו מהרשתות החברתיות ומאתרי האינטרנט השונים – כל המלצה יכולה לסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

ואם אתם רוצים ללכת על בטוח – פשוט התקשרו אלינו! החשמלאים שלנו ישמחו להעניק לכם שירותי חשמל מקצועיים, איכותיים והכי חשוב – עם חיוך.

מחירון שירותי ממסר פחת כללי

תיקון ממסר פחת מחיר מ-200₪
תיקון מערכת גילוי אש מחיר מ-400₪
החלפת ממסר פחת מחיר מ-200₪