בדיקת הארקה

מחפשים חשמלאי לבדיקת הארקה? ריכזנו עבורכם את החשמלאים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו חשמלאי עכשיו:

החוק בישראל מחייב הארקה בכל בית, ולא בכדי! בדיקת הארקה היא מצילת חיים. ההארקה עלולה להיות מתעתעת: לא רואים אותה, וגם אם קיימת בעיה – החשמל ככל הנראה ימשיך לעבוד באופן תקין. עם זאת, ישנן שתי דרכים לגלות בעיה בהארקה. הראשונה והבטיחותית יותר היא בעזרת בדיקת הארקה. השנייה והפחות בטיחותית היא לאחר התחשמלות. אז מתי למעשה אנו נדרשים לבצע בדיקת הארקה ומהם הסימנים אליהם צריך לשים לב?

 

☑️ בדיקת הארקה מהירה ומקצועית.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בבדיקת הארקה.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

בדיקת הארקה לפי אזורי שירות

בדיקת הארקה במרכז

בדיקת הארקה בצפון

בדיקת הארקה בדרום

בדיקת הארקה בשרון

בדיקת הארקה בחיפה

בדיקת הארקה בירושלים

בדיקת הארקה ביהודה ושומרון

 

מהי הארקה?

הארקה במרחב הביתי היא מערכת בטיחות חשמלית שתפקידה להגן על בני ובנות הבית מפני התחשמלות. מערכת החשמל שקיימת בבית בנויה משלושה כבלים שעוברים בכל נקודת חשמל בבית: כבל פלוס (בז׳רגון המקצועי נקרא: כבל פאזה) וכבל מינוס (בז׳רגון המקצועי נקרא: כבל אפס) שיחדיו סוגרים מעגל חשמלי ומעבירים זרם חשמלי אל נקודת החשמל.

הכבל השלישי הוא כבל ההארקה (שתמיד יהיה צבוע בצבעי צהוב וירוק בכדי שיהיה קל לזהות אותו). כבל ההארקה עובר דרך כל נקודות החשמל בבית (כולל נקודות חשמל שמגיעות לגג, כמו נקודה שמעבירה חשמל לדוד). עובי כבל ההארקה ישתנה ביחס לסוג נקודת החשמל – לדוגמא, כבל הארקה שיגיע לנקודת תאורה מסוימת יהיה דק הרבה יותר מכבל הארקה שיגיע לנקודת חשמל של מזגן למשל.

 

מהי הארקה

 

בדיקת הארקה – איך זה עובד? 

אם יש תקלה בזרימת החשמל, החשמל עלול לפרוץ החוצה מתוך המכשיר החשמלי. טבעו של החשמל הוא להגיע אל הקרקע, אם כן במצב כזה, מפני שגוף האדם מוליך חשמל, כל מי שיגע במכשיר החשמלי יהווה נתיב עבור החשמל להגיע אל רצפה. ייעודו של כבל הארקה הוא לתפקד   כדרך מילוט שתאפשר לחשמל לזרום אל האדמה בזמן שיש תקלה. כלומר, במקום שהחשמל יזרום דרך האדם ואז יגיע אל הרצפה, הוא יזרום דרך כבל ההארקה וכך ימנע מקרה של התחשמלות.

 

בדיקת הארקה - איך זה עובד_ 

 

מתי צריך הארקה?

תמיד! בכל מקום בו ישנם בו בזמן בני אדם ומכשירים חשמליים – ישנו צורך בהארקה. גם במידה וקיים ממסר פחת, הוא ממלא תפקיד משלים להארקה ובשום פנים אינו מחליף אותה. ממסר פחת הוא מפסק שמותקן בארון החשמל וייעודו הוא להפסיק את זרימת החשמל בבית כשמזהה עוצמת זרם חריגה או לחילופין בריח של זרם חשמלי.

ממסר הפחת ומערכת ההארקה הינן מערכות הגנה משלימות: מערכת ההארקה מאפשרת למערכת הפחת להיות רגישה יותר לזליגה של חשמל ולכן הופכת אותה ליעילה הרבה יותר. במקרה של התחשמלות, האדם בעצם סוגר בעצמו מעגל חשמלי, כך שאם כל התהליך קורה במהירות לא מתקיימת זליגה חשמלית. לכן, במצב של היעדר הארקה, מערכת הפחת לא תזהה את הבעיה ולא תוכל למנוע את ההתחשמלות בזמן.

 

מי מוסמך לבצע בדיקת הארקה

 

מתי יש לבצע בדיקת תקינות של ההארקה? 

 

מתי יש לבצע בדיקת תקינות של ההארקה? 

 

לפני שרוכשים נכס

יש להזמין חשמלאי לבדיקת ההארקה, בעיקר אם מדובר בדירה מיד שנייה או דירה שנבנתה לפני שנים רבות. חוק מחייב הארקה נחקק בשנת 1978, כך שאם הדירה נבנתה לפני שנה זו בדיקת הארקה תהיה הכרחית ביותר.

 

לאחל שיפוץ

במידה והבית עבר שיפוץ היקפי ייתכן שמערכת ההארקה נפגמה בזמן תהליך השיפוץ (במיוחד במידה ובמהלך השיפוץ הוחלפה הצנרת). בעבר, הצנרות הנפוצות היו צנרות עשויות מתכת, ובחלק מהבתים הישנים יותר צנרת המתכת למעשה שימשה כמקור ההארקה בבית. במידה והחלפנו את צנרת המתכת בצנרת פלסטיק, קיימת סכנה שנמצא את עצמנו נותרים ללא הארקה. במקרים אלו, הפתרון המיטבי יהיה הוספת קו חיצוני של הארקה.

 

בדיקה תקופתית

מומלץ לבצע בדיקת הארקה בבית או בבית העסק לפחות פעם בעשר שנים בדירות חדשות ולפחות פעם בחמש שנים בדירות ישנות. גם אם הנכס אינו משופץ, בחלוף הזמן מערכת ההארקה נשחקת והחיבורים עשויים להתרופף. יתר על כן, בעלי מקצוע שונים שעלולים להגיע לנכס ולהתעסק עם החשמל (מתקיני תאורה/ מתקיני מיזוג אוויר/ מתקיני דוד שמש או דוד חשמלי) יכולים בשוגג לפגום בכבל ההארקה.

 

סימנים חשודים

במידה ושמנו לב למשהו שעלול להצביע על בעיה בהארקה אסור בתכלית האיסור להתעלם מכך. סימנים חשודים בבית עלולים להיות: שקעים עם צבע שרוף, מכשירים מקצרים ומפסק פחת שקופץ ללא סיבה נראית לעין. הסימן הגדול ביותר לבעיית הארקה הוא מכשיר שמעביר זרם חשמלי. אם במקרה נגענו במכשיר חשמלי והרגשתנו זרם, מיד נזמין חשמלאי שיטפל בבעיה בדחיפות. 

בנוסף, במקרה שמדובר בדירה ישנה, יש לבדוק אחת לחודש את מונה המים של העירייה. בבתים הישנים ההארקה לרוב תתחבר אל הצינור שמחובר אל שעון המים.

על גבי שעון המים ישנה מתכת שנקראת שמחברת את צינור המים של העירייה אל צינור המים הביתי. אותה המתכת שנמצאת על מונה המים היא יעד אטרקטיבי לגנבי מתכות, שבזמן מעשה הגניבה עלולים לפגוע בהארקה. לכן, רצוי לבצע בדיקה חודשית ולוודא שמונה המים תקין.

 

מי מוסמך לבצע בדיקת הארקה?

ישנן דרגו, שונות בהסמכת החשמלאים ולא כול חשמלאי מסוגל לבצע כול עבודה. רק חשמלאי בדרגת חשמלאי מוסמך ומעלה מכך מוכשר לבצע בדיקת הארקה בעלת תוקף חוקי ותקני. לפני שנזמין חשמלאי לבדיקת הארקה, נוודא שהוא חשמלאי מוסמך מטעם משרד התמ"ת.

 

מי מוסמך לבצע בדיקת הארקה

 

איך בעצם מתבצעת הבדיקה?

בדיקת הארקה מתבצעת על ידי מכשיר ייחודי שמיועד לבדיקות אלו. המכשיר הנפוץ ביותר הוא "LOOP TESTER" . את מכשיר הלופ טסטר מחברים מצד אחד לפאזה החשמלית ומצדו השני להארקה. המכשיר מודד את עוצמת הזרם וכמו כן גם מחשב את רמת ההתנגדות בהארקה. רמת ההתנגדות התקינה משתנה מבית לבית.

 

איך בעצם מתבצעת הבדיקה

 

לסיכום, כשנרצה לבצע בדיקת הארקה נהיה חייבים להיעזר בשירותיו של חשמלאי מוסמך ואיכותי שיוודא שאנחנו חיים בסביבה הבטיחותית ביותר. 

 

מחירון בדיקת הארקה כללי

בדיקת הארקה מחיר מ-150₪
תיקון הארקה מחיר מ-250₪
החלפת הארקה מחיר מ-220₪

 

שאלות ותשובות

יכולה ליצור התחשמלויות ממושכות, שריפות, קצרים ובעיות ותקלות נוספות. מומלץ מאוד להזמין איש מקצוע לצורך בדיקת הארקה.
ישנם חשמלאים רבים המוסמכים לצורך עבודה זו. אצלנו באתר תוכלו למצוא חשמלאים מקצועיים ובעלי ניסיון רב שנים. צרו קשר עכשיו >>>