מערכות גילוי אש

מערכות גילוי אש
מערכות גילוי אש

ככל שהטכנולוגיה הולכת ומתקדמת עם השנים, כך גם נמצאים מגוון רחב יותר של פתרונות לשיפור חיי היום יום שלנו. פיתוחים שונים כמו מכשירי טלפונים סלולריים חכמים, משקפי VR ומוצרים טכנולוגים נוספים יכולים להעניק נפח נוסף לחיים של כל אחד ואחת מאיתנו, אולם לצידם קיימים גם פיתוחים שיכולים להציל לנו את החיים, לא פחות ולא יותר. מערכות גילוי אש הן אחד מהאלמנטים הבולטים ביותר במסגרת הפיתוחים החדשניים, וכמעט כל בניין חדש שנבנה היום דואג לשלב בתוכו גם מערכות מתקדמות, שיכולות להיות לעזר בזמן אמת. אז איך דואגים למערכות גילוי אש איכותיות ומקצועיות? פשוט מאוד – צלצלו אלינו ונדאג להגיע אליכם בזריזות!

 

☑️ מערכת גילוי אש עם חשמלאי מוסמך, מקצועי ובטיחותי.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ שירות מקיף ומקצועי.

☑️ מתמחים במערכת גילוי אש.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

077-997-3379 ☎️

 

מערכות גילוי אש – עניין של חיים או מוות

אם תחשבו על זה, בעבר לא היינו נתונים בפני כל כך הרבה סיכונים. כל אחד ואחת מאיתנו חיו את החיים הפשוטים שלהם, בבית הצנוע שלהם שמכיל כמה מוצרי חשמל בסיסיים, אם בכלל, העומס על לוחות החשמל השונים היה עומס סביר ולא היו כמעט סיבות לחשוש שמשהו יקרה.

לעומת זאת, היום כל אחד מאיתנו מחזיק באין ספור מכשירים חשמליים שונים שעלולים לגרום לקצר ובהתאם לשריפות שעלולות להתפשט ברחבי הבית ואפילו ברחבי הבניין. ולא רק במסגרת הבתים שלנו העניין הזה רלוונטי, הוא רלוונטי גם בבנייני משרדים גדולים.

 

מערכות גילוי אש בבנייני משרדים – לא פחות מחובה

בנייני משרדים מהווים סיכון אפילו גדול יותר להתפשטות של אש. ראשית, מדובר כאן על הרבה יותר אפשרויות להתלקחות של אש בעקבות הימצאותם של הרבה יותר אנשים במרחב, הרבה יותר מכשירי חשמל ועומס על לוח החשמל וכמובן גודל הבניין שהוא לכשעצמו מהווה קרקע פוריה להתפשטות של אש. אם ההתקלחות הזו לא נעצרת בזמן – מדובר על אפשרות סבירה לגמרי לאסון בלתי הפיך.

 

אז מה הן בעצם מערכות גילוי אש?

מערכות גילוי אש הן מערכות שמופעלות באמצעות גלאים. הגלאים מותקנים ברחבי הבית, ברחבי המשרד, ברחבי החנות או בכל מרחב אחר שמעוניין בהם.

ברגע שהגלאים מזהים תנועה חשודה כלשהי שעלולה להתפתח למצב של שריפה, או תנועה חשודה כלשהי שמעידה על הימצאות של שריפה – המערכת מיד מופעלת ויכולה לשלוח התראות רלוונטיות לגורמים רלוונטים שיוכלו להגיע למקום ולהתמודד עם השריפה.

היות מערכות גילוי אש יכולות לשלב גם ספרינקלרים לפיזור כמות מים באיזור, ומרבית מהבניינים החדשים מתקינים את הספרינקלרים באופן אוטומטי, כחלק ממערכות גילוי אש.

 

סוגי גלאים

הגלאים שמרכיבים מערכות גילוי אש מגיעים בארבעה סוגים שונים, שכל אחד מהם מתמקד במרכיב אחד שקשור בדליקה של אש. גלאי עשן הם סוג הגלאים הנפוצים ביותר כאשר מדברים על מערכות גילוי אש.

התפקיד שלהם הוא לזהות את העשן שנלווה לדליקה. סוג נוסף של גלאים הוא גלאי חום, שתפקידם לזהות את טמפרטורת החום שנלווית לשריפה.

שני סוגים נוספים הם גלאי להבה וכן גלאי פחמן חד חמצני. גלאי הלהבה מזהים את השריפה על פי גלי אור היוצאים ממנה, ואילו גלאי פחמן חד חמצני יכול לזהות את הפחמן החד חמצני הנוצר מהדליקות.

כמות הגלאים וכן סוג הגלאים ייקבעו על פי סוג המבנה ואופי המבנה – ככל שקיים בתוך המבנה סיכון גדול יותר להיווצרות שריפה, כך תותקן כמות גדולה יותר של גלאים מסוגים שונים.

 

התקנת מערכת גילוי אש – למה היא חובה?

כולנו מכירים את עצמנו בחיי היום יום, יודעים איך נתנהל בסיטואציות מסוימות ונוטים להאמין שבזמני לחץ או מצוקה נדע לתפקד כראוי. אז זהו, שלפעמים בעניין הזה יש פער בין מה שהיינו רוצים שיקרה לבין מה שקורה בפועל.

זמן של שריפה הוא זמן מלחיץ שלא מותיר מקום למחשבה אלא לפעולה מיידית בלבד. לא מעט אנשים מוצאים את עצמם נאלמים בסיטואציה הזו, ולא מצליחים לתפקד בה.

במידה ואנחנו מדברים על מקרה של שריפה, כל שניה היא חשובה, קריטית ויכולה לסייע בהצלת חיי אדם. בגלל הסיבה הזו בדיוק – מערכות גילוי אש מתאימות בול גם למבנה שלכם. כמובן שרק חשמלאי מוסמך יכול לבצע התקנת מערכת גילוי אש.

 

תיקון מערכת גילוי אש

אחד המצבים הכי מסוכנים שיכולים לקרות הם שהמערכות אינן תקינות משום מה. מדובר כאן על סיכון כפול, ולמה? כאשר אדם מסוים יודע שאין לו מערכות גילוי אש, הוא יודע שבמקרה ובו נוצרת שריפה – האחריות היא עליו. לעומת זאת, כאשר אדם מסוים יודע שיש לו מערכות גילוי אש, הוא מבחינתו יודע שיש על מי לסמוך בזמני חירום, ובזמן אמת לא יצטרך לטפל בסיטואציה בעצמו.

האחריות הזו, שמועברת בעצם מהאדם אל המערכת, היא זו שגורמת לסיטואציה הזו להיות הרבה יותר מורכבת במידה ומערכת גילוי אש נמצאת כלא תקינה. מדובר כאן על תקלה שיש לתקן במהירות האפשרית, על מנת להחזיר לכם את השקט הנפשי ולאפשר לכם להמשיך לדעת שיש לכם על מי לסמוך. תיקון מערכת גילוי אש מתבצע בידי חשמלאי מוסמך, שיכול לאתר את התקלה ולפתור אותה בצורה מהירה ויעילה.

 

מה קורה בפועל בזמן שמתרחשת שריפה?

בזמן שמתגלה שריפה על ידי מערכות גילוי אש, מתבצעות מספר פעולות אוטומטיות שמסייעות בהתמודדות איתה. ראשית, יושמעו רעשי רקע שיוכלו להתריע בפני האנשים הנמצאים במבנה על המצב.

רעשים חזקים של אזעקה או הודעות קוליות שמתריעות על השריפה הם בדרך כלל רעשי הרקע שיפלטו מערכות גילוי אש כהתרעה ראשונית.

במקביל לרעשי הרקע, יוצגו גם אמצעים ויזואלים שונים שיוכלו להתריע בפני השריפה. שימוש בנצנצים או נוריות סימון הוא השימוש הנפוץ ביותר באמצעים ויזואלים. בנוסף לשני אלו, יווצר קשר אוטומטי עם מוקד מכבי האש שנמצא באיזור.

למעשה, מדובר כאן על שני אמצעי התרעה שיעילים גם עבור אנשים עיוורים הנמצאים במבנה וגם עבור אנשים כבדי שמיעה.

 

החלפת מערכת גילוי אש

במידה ומבנה מסויים מעוניין בכך, הוא בהחלט יכול להחליף מערכות שקיימות אצלו היום במערכות גילוי אש מתקדמות יותר. כאמור, היום קיימות מערכות שמשלבות אלמנטים נוספים מלבד גילוי והתרעה. למעשה, היום קיימות מערכות שמשלבות מערכות אוטומטיות לכיבוי אש.

מערכות כאלו משלבות ספרינקלרים, כיבוי בגז, מערכות פינוי עשן, מערכות שחרור עשן ועוד, ומבנים רבים רוצים להנות מהאפשרות הנרחבת יותר של התמודדות במקרה של שריפה. החלפת מערכת גילוי אש יכולה להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך, שיוכל להסיר את המערכת הקודמת ולהתקין את החדשה בצורה מקצועית ואמינה.

 

"סליחה, כמה זה עולה?"

מחיר התקנה של מערכות גילוי אש יכולה לנוע בין 800 ₪ ל-5,000 ₪ ואף עשרות אלפי שקלים, בהתאם לכמות האיזורים. לגבי תיקון של מערכת גילוי אש, מדובר כאן על עלות של כמה מאות שקלים עד אלפי שקלים, בהתאם להיקף, סוג התקלה שאותה יש לתקן ועוד.

בכל מקרה, כדאי להתקשר אלינו ולקבל הצעת מחיר ספציפי לסוג השירות שלו אתם זקוקים, ואנחנו מבטיחים לשרת אתכם בחיוך, מקצועיות וסבלנות. נשתמע!

 

מחירון מערכת גילוי אש כללי

החלפת מערכת גילוי אש מחיר מ-500₪
תיקון מערכת גילוי אש מחיר מ-400₪
התקנת מערכת גילוי אש מחיר מ-500₪

 

מערכת גילוי אש עם חשמלאי מקצועי – חייגו – 077-997-3379

החלפת מערכת גילוי אש

מערכת גילוי אש ידועה כבר במשך שנים בתור אחד מאמצעי הבטיחות החשובים, הבולטים והנפוצים ביותר גם בארץ וגם בעולם. ככל שהלכו והתפתחו הפיתוחים הטכנולוגים, כך

קרא עוד »

התקנת מערכת גילוי אש

יש דברים בחיים שנכנסים מאוזן אחת ויוצאים מהשנייה, והם באמת לא מהווים עבורנו איזשהי נקודת עצירה שגורמת לנו לחשוב, לצד הדברים האלו, קיימים כמה וכמה

קרא עוד »

תיקון מערכת גילוי אש

בעולם הטכנולוגי והמתקדם שבו אנחנו חיים, פעמים רבות אנחנו מוצאים מכשירים או טכניקות שאנחנו יכולים לשים בהם את מבטחנו. למשל, אנשים שהתקינו אפליקציה לזיהוי מיקום

קרא עוד »